Zlato z Ameriky opět v Litomyšli

Autor: Martina KunderováPublikováno: 5. května 2010Zobrazeno: 12654×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, ocenění, soutěže
I-SWEEEP 2010
I-SWEEEP 2010

Vítězstvím v krajském kole Vědy a techniky se nominoval student septimy Filip Naiser na jednu ze dvou nejprestižnějších mezinárodních soutěží mladých vědců I-SWEEEP 2010.

Ta proběhla ve 2. polovině dubna v americkém Houstonu. Českou republiku zastupovali celkem 2 studenti. Filip se prezentoval prací Eye-Controlled Cursor, která by mohla velmi pomáhat a usnadňovat život lidem, kteří jsou ochrnuti natolik, že mohou pohybovat pouze očima. Jeho projekt byl tak kvalitní, že přesvědčil odbornou komisi a Filip tak získal 1. místo v kategorii Engineering. Kromě toho byl vybrán firmou Brighten Tech Solutions, a získal tak speciální cenu - netbook.

Po předchozím, značně nepříjemném a neoprávněném, obviňování z plagiátorství a urážlivé medializaci můžeme konstatovat, že Filipova práce je naprosto originální (oficiální posudek AV ČR) a že samotná myšlenka projektu je velmi ušlechtilá a chvályhodná.

Během dvou let se Česká republika dočkala dvou zlatých medailí z mezinárodních soutěží Intel-ISEF a I-SWEEEP. Je skoro neuvěřitelné, že v obou případech na stupních vítězů stáli studenti litomyšlského gymnázia.

Pánové, děkujeme vám! Nejen za mimořádnou reprezentaci školy, ale i za nenahraditelnou pomoc při získávání dalších studentů do přírodovědných projektů.

Přejít do samostatné fotogalerie (84 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf posudek-av.pdf Oficiální posudek AV ČR 165 kB 5. 5. 2010 i

Vložil: Martina Kunderová

Staženo: 572×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum