Zlatá tretra

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 8. června 2015Zobrazeno: 9085×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
Zlatá tretra
Zlatá tretra

Úterý 26. května strávili všichni milovníci atletiky v Ostravě, kde proběhla největší domácí atletická akce roku – Zlatá tretra. Po příjezdu do Ostravy nás přivítal již naplněný, nově přestavěný stadion, ve kterém probíhal předprogram mítinku. Poznali jsme mnoho nadějných talentů české atletiky a poté jsme se nemohli dočkat hlavního programu a příchodu velkých atletických hvězd.

Poté, co zazněla státní hymna a program mítinku byl zahájen, jsme sledovali téměř všechny disciplíny královny sportu. Letos se na Zlatá tretře opět trhaly rekordy, například v trojskoku, ale i v mnoha dalších napínavých závodech. Nejvíce jsme se těšili na běh 300 m, 200 m a 100 m, kde účinkovali například Maslák (300 m), Asafa Powell (100 m).

Nechyběly zde naše české hvězdy jako Vítězslav Veselý, Jaroslav Bába, Barbora Špotáková nebo Pavel Maslák. Na letošní Tretře byl i legendární běžec, na kterého jsme se tak těšili: USAIN BOLT!!!!!

No, počasí nám letos moc nepřálo, ale i tak to byl opět nezapomenutelný zážitek a já doufám, že to tak bude i příští rok a další roky poté.

Ondřej Háněl, tercie

Přejít do samostatné fotogalerie (14 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum