Zlatá tretra

Autor: Ivana VanclováPublikováno: 2. června 2012Zobrazeno: 10339×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
Zlatá tretra (foto Ivana Kusá)
Zlatá tretra (foto Ivana Kusá)

V pátek 25. května v pravé poledne se plný autobus našich žáků vydal do Ostravy na Zlatou tretru. Společnou cestu jsme zahájili tipovací soutěží o nejpřesnější časový výsledek na 100 m, který poběží Usain Bolt. Do této soutěže se zapojil i náš pan řidič.

Po příjezdu do Ostravy nás přivítal již naplněný stadion, ve kterém probíhal předprogram mítinku. S žáky jsme zhlédli mnoho nadějných talentů české atletiky a poté jsme se nemohli dočkat hlavního programu a příjezdu hvězd atletiky.

Po představení všech hlavních hvězd jsme si vyslechli státní hymnu, která zahajovala program mítinku. K vidění bylo mnoho kvalitních výsledků, kterými se někteří sportovci kvalifikovali na olympiádu v Londýně. Mezi hlavní hvězdy patřila naše Barbora Špotáková, která dokázala suverénně porazit svoji ruskou soupeřku Abakumovou. Z našeho sektoru bylo dobře vidět na všechny disciplíny. Již výčet hvězd naznačoval, že nebude nouze o dobré výsledky. Jedním z kvalitních výsledků byl skok o tyči, který se konal hned u našeho sektoru.

V závěru programu se běželo očekávaných 100 m. Ve startovních blocích vedle Usaina Bolta byli další dobří sportovci, kteří s tímto „rychlým mužem“ soutěžili. Tipovací soutěž byla po cestě do Ostravy uzavřena a my všichni jsme byli velice zvědaví, jak Bolt poběží. Všichni jsme od něj očekávali dobrý čas. Bohužel jsme se dobrého času, ale hlavně času, kterým by překonal rekord mítinku, nedočkali. To nás ale nemrzelo. Byli jsme rádi, že jsme zažili pěknou atmosféru tohoto významného dne a hlavně, že nám přálo počasí :-)

Tipovací soutěž nakonec dopadla tak, že nikdo netrefil správný čas, ale jen jeden tip byl nad 10 vteřin a ten jsme vyhodnotili a odměnili.

Přejít do samostatné fotogalerie (16 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum