Zlatá tretra 2022

Autor: Ivana VanclováPublikováno: 17. června 2022Zobrazeno: 444×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
Zlatá tretra 2022
Zlatá tretra 2022

Letos jsme se dočkali :-) Po dlouhé pauze jsme se vrátili do Ostravy na Zlatou tretru. 31. května plný autobus milovníků atletických disciplín zamířil směr vítkovický stadion.

61. ročník Zlaté tretry opět ozdobili olympijští vítězové, světoví šampioni i vycházející atletické hvězdy.

Ve výškařském sektoru se o největší podívanou postaral olympijský vítěz z Tokia 2020 – extravagantní Ital Gianmarco Tamberi, který za potlesku celého stadionu překonal výšku 230 cm.

V oštěpařském sektoru jsme zhlédli výkony Jakuba Vadlejcha a Vítězslava Veselého, které stačily na 4. a 5.místo. V ženském sektoru skončila Nikola Orgodníková na 2. místě s výkonem 62,78 m a Radek Juška v dálkařském sektoru doletěl do vzdálenosti 811 cm a skončil na 2. místě. Další česká radost vypukla v tyčkařském sektoru – Amálie Švábíková svým skokem 460 cm posunula svůj osobní rekord a skončila na 3. místě.

Atmosféra na stadionu byla úžasná a počasí nám přálo, a tak se již nyní těšíme, až se autobus z Litomyšle vypraví na 62. ročník Zlaté tretry.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum