Zeměpisná exkurze Pálava

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 16. října 2017Zobrazeno: 5742×Zařazení článku: Z, aktuality, exkurze
Zeměpisná exkurze Pálava
Zeměpisná exkurze Pálava

V pondělí 25. září 2017 se naše třída 7.P vydala na školní výlet. Tentokrát jsme zamířili na jih, a sice na Pálavu. Září není tradiční doba pro třídní výlety, ale konec minulého školního roku byl velmi hektický, a tak jsme se rozhodli pro podzimní čas. A přestože zářijové počasí nebylo úplně příznivé, zrovna na náš výlet jsme chytili jedny z nejteplejších a sluncem nejprozářenějších dní posledních týdnů.

V den odjezdu nám bylo dovoleno vynechat odpolední vyučování a čas využít na cestu do kempu v Pasohlávkách. Přesun proběhl hladce a do chatek jsme se dostali všichni. Tady jsme měli svůj volný čas až do úterního rána, kdy jsme vyšli na téměř celodenní túru. Překonali jsme asi dvacet kilometrů kdesi v kopcích (taky jsme trochu zmokli) a večer pak vyčerpaní ulehli do postelí.

Ve středu ráno jsme si sbalili všechny věci a vyrazili do Mikulova. Tam jsme se společně podívali do židovské synagogy a poté na židovský hřbitov. Následoval rozchod. Někteří zájemci se vydali na Svatý kopeček, jiní zůstali ve městě. Než jsme se vydali zpátky domů, stihli jsme si ještě poslechnout volební kampaň ODS přímo na mikulovském náměstí. A pak rychlá cesta vlakem přes Brno do České Třebové a pak už domů.

J. Edlmanová

Přejít do samostatné fotogalerie (18 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum