Zážitky z exkurze do adventní Vídně

Autor: Inka PíchalováPublikováno: 21. prosince 2011Zobrazeno: 11616×Zařazení článku: Nj, aktuality, exkurze
Zážitky z exkurze do adventní Vídně (foto Jakub Tajovský)
Zážitky z exkurze do adventní Vídně (foto Jakub Tajovský)

První prosincový čtvrtek se uskutečnila exkurze vyšších ročníků gymnázia do předvánoční Vídně.

Prvním bodem programu byla prohlídka Hundertwasserhausu, projektovaného světoznámým architektem a grafikem Friedensreichem Hundertwasserem. Tento architekt je známý především díky svému jedinečnému pestrému přírodnímu stylu, který nevyužívá rovné linie. Obytný dům v centru Vídně je jedním z vrcholů jeho architektonické tvorby.

Další zastávkou byl císařský zámek Schönbrunn, letní sídlo habsburských panovníků. Zde jsme absolvovali asi hodinovou prohlídku císařských komnat a sálů, z nichž některé byly zachovány v původním stavu. Asi ve dvě hodiny se celá skupina přesunula autobusem do centra Vídně. Vystoupili jsme nedaleko chrámu sv. Štěpána a vánočně vyzdobenými ulicemi jsme došli až k trhům u staré radnice. Cestou jsme minuli kapucínský kostel-hrobku habsburských panovníků, slavnou galerii Albertina, jednu z největších sbírek grafiky, a také Hofburg, zimní sídlo Habsburků a nynější sídlo prezidenta.

Poslední část exkurze měli studenti rozchod u staré radnice a na 18 hodin byl naplánován návrat domů.

Myslím, že se exkurze všem líbila a užívali jsme si skvělou vánoční atmosféru, která byla patrna na každém kroku. Mimo jiné jsme se také dozvěděli mnoho zajímavostí o Habsburcích a samotné Vídni, která byla po staletí hlavním městem habsburské monarchie a je tak spjata s českými dějinami.

Jakub Nováček, 3.A

Přejít do samostatné fotogalerie (15 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum