Zájezd do Drážďan

Autor: Marie BurešováPublikováno: 22. ledna 2014Zobrazeno: 9836×Zařazení článku: Nj, aktuality, exkurze
Zájezd do Drážďan
Zájezd do Drážďan

Dne 3. 12. 2013 jsme se zúčastnili výletu do německých Drážďan.

Drážďany jsou velmi zajímavým městem. Velmi nám připomínaly Prahu, nejen kvůli tomu, že leží na řece,ale i díky památkám soustředěným hlavně v centru města.

Naše první zastávka byla v areálu zámku Zwinger. Zde jsme se mohli podívat z nádherné terasy, která se táhla okolo celého, úhledně upraveného nádvoří. Dále jsme se vydali okolo velké nástěnné mozaiky na tzv. Neumarkt (Nový trh). Zde jsme si mohli prohlédnout katedrálu Frauenkirche, která je čtvercovéhu půdorysu. Odvážlivci si mohli také připlatit vyhlídku ze samého vrcholu Frauenkirche na Drážďany. Už zde začaly četné stánky s různými dobrůtkami, punči a vše dýchalo vánoční atmosférou. Dále jsme se přesunuli na tzv. Altmarkt (Starý trh) jen o pár metrů dále. Zde byl rozchod, a tak jsme se všichni rozeběhli nakoupit co nejvíc věcí či dárků pro naše blízké. Byly zde k dostání místní speciality, jako bílá klobása v rohlíku, punč nebo palačinky. Odjezd byl v šest hodin večer. Domů jsme odjížděli spokojení, obohacení o nové zážitky a naladění na vánoční atmosféru.

Ivana Kudláčková, 1.A

Přejít do samostatné fotogalerie (47 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum