Zahájení školního roku 2013/2014

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 2. září 2013Zobrazeno: 8840×Zařazení článku: aktuality
Zahájení školního roku 2013/2014
Zahájení školního roku 2013/2014

Paní Ing. Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pk, zahajovala výuku v nové fyzikální laboratoři.

Prázdniny definitivně skončily a gymnázium se opět zaplnilo studenty – „mazáky“ i novými gymnazisty z primy a 1. ročníku.

Zahájení letošního školního roku bylo ale slavnostnější. V době hospodářské krize, ekonomické stagnace a úspor se podařilo získat peníze na rekonstrukci fyzikální laboratoře (o kterou škola usiluje už několik let) a kotelny. První pokusy v naší nové laboratoři provedli studenti už první den tohoto školního roku za přítomnosti paní Ing. Jany Pernicové, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje, která spolu se starostou Litomyšle Michalem Kortyšem a paní ředitelkou Hynkovou slavnostně přestřihla pásku. A poté už mohl Jan Šlégr, učitel fyziky našeho gymnázia, zavelet studentům „Ke strojům!“, aby všem přítomným předvedli několik fyzikálních kouzel.

Na kouzla naší nové kotelny si ještě pár týdnů počkáme, ale o to více se na ně těšíme. Naše radost byla znásobena ještě slibem paní náměstkyně Pernicové, že nás příští rok čeká výměna oken. A tak se těšíme, že budeme moci ještě výrazněji pozorovat jednu z fyzikálních veličin i mimo naši krásnou novou fyzikální laboratoř.

Začátek školního roku 2013/2014 se podařil a pevně věříme, že nové investice do vybavení školy přinesou radost našim studentům i učitelům.

Přejít do samostatné fotogalerie (33 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum