Výměnný pobyt studentů francouzštiny v Lycée Galilée ve Francii

Autor: Jarmila VopátkováPublikováno: 29. září 2011Zobrazeno: 18705×Zařazení článku: Fj, aktuality, exkurze
Výměnný pobyt studentů francouzštiny v Lycée Galilée ve Francii (foto Anežka Kopecká, David Lašek)
Výměnný pobyt studentů francouzštiny v Lycée Galilée ve Francii (foto Anežka Kopecká, David Lašek)

Studenti francouzštiny našeho gymnázia se ve dnech 11.–16. září zúčastnili výměnného pobytu na Lycée Galilée v Combs la Ville poblíž Paříže.

K prvnímu seznámení s Paříží jsme využili den našeho příjezdu. Procházku jsme začali u Vítězného oblouku, prošli jsme Champs Elysées, příjemné s užitečným jsme spojili při prohlídce památek z paluby vyhlídkové lodi na Seině. Odpoledne nás doplnili naši známí francouzští studenti spolu se svými učiteli. Prohlédli jsme si s nimi l´Ile de la Cité a jeho okolí a odjeli společně na Montmartre (i cesta metrem byla pro nás zažitkem), odkud nás odvezl náš autobus do Combs la Ville, kde jsme byli ubytováni v rodinách.

Úterý jsme prožili ve škole, zúčastnili jsme se vyučování, vyzkoušeli jsme školní jídelnu. Odpoledne jsme se seznámili s městem Combs la Ville a večer jsme se zase sešli ve škole, kde pro nás bylo připraveno překvapení: studenti za pomoci rodičů pro nás připravili ochutnávku různých francouzských specialit. Skvělé! Středa začala návštěvou krásného renesančního zámku Fontainebleau. Po návratu konečně nastalo volné odpoledne strávené s francouzskými přáteli.

Ve čtvrtek byl odjezd časně ráno, protože jsme museli zvládnout tradiční dopravní zácpy při vjezdu do Paříže a už v 10 hodin nás očekávali v Cité des sciences, interaktivním výstavním prostoru zaměřeném na vědu. Mnozí studenti by ještě rádi zůstali, ale náš program už pokračoval v Musée du Louvre a navečer jsme procházkou došli k Eifelovce. Tam jsme náš pobyt zakončili krásným západem slunce a večerním osvětlením.

Přejít do samostatné fotogalerie (22 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum