Výměnný pobyt s Taiwanem – již potřetí

Autor: Marta JanečkováPublikováno: 10. ledna 2012Zobrazeno: 13384×Zařazení článku: Aj, aktuality, mezakt
Výměnný pobyt s Taiwanem – již potřetí
Výměnný pobyt s Taiwanem – již potřetí

Výměnný pobyt s taiwanskou střední školou Jhong Jheng Municipal High School se uskutečnil i v tomto školním roce. Na podzim odletěli tři studenti našeho gymnázia s pedagogickým doprovodem do města Kaohsiung, aby prožili 14 dní v „jiném světě“. Pro všechny účastníky byl tento pobyt vůbec prvním přímým seznámením s asijskou kulturou.

Studenti, kteří byli ubytováni v rodinách, měli možnost poznat zcela jiný životní styl.

Viděli chod tradiční taiwanské domácnosti, navštěvovali místní střední školu, na které pro ně byl připraven speciální program (např. hodiny hudební výchovy, angličtiny, japonštiny, čínské kaligrafie, bojového umění či vaření), okusili pro Středoevropany exotická jídla v různých restauracích, zúčastnili se sportovního dne pořádaného u příležitosti založení školy, podívali se do různých částí města i na pláž na jihu Taiwanu.

Zážitků byla skutečně spousta. Pro někoho zůstane nezapomenutelná taiwanská kuchyně, která se může chlubit takovými specialitami jako jsou prasečí uši a střívka, někomu zůstane v paměti návštěva nočního trhu a jízda na skútru v městě plném aut a motorek, někdo zůstane nadále v kontaktu se svými taiwanskými kamarády, někdo bude mít Taiwan navždy spojený se školou a s vedrem.

Jakkoli se dojmy z pobytu na Taiwanu různí a odráží osobnosti jednotlivých studentů, jeden dojem je společný. Stálo to zato.

nbsp;vedrem.

Přejít do samostatné fotogalerie (62 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum