Výměnný pobyt s Lycée de La Borde Basse Castres

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 19. října 2018Zobrazeno: 6475×Zařazení článku: Fj, aktuality, mezakt
Výměnný pobyt s Lycée de La Borde Basse Castres (foto Jakub Šmolík)
Výměnný pobyt s Lycée de La Borde Basse Castres (foto Jakub Šmolík)

Minulý týden měla naše škola tu čest hostit vzácnou návštěvu z jihofrancouzského města Castres. V pátek 5. října nám na nádraží do České Třebové dorazilo 28 studentů, doprovázených dvěma učitelkami. Tento třicetihlavý dav si naprosto vzorně rozebrali naši studenti francouzštiny se svými rodiči. Vzorně se jim věnovali celý víkend, připravili pro ně program, výlety a ukázali jim okolí.

V pondělí přišli všichni do školy plni zážitků a dojmů, čekal nás však poměrně nabitý, na minutky rozplánovaný program. Uvítali jsme se v aule, hosty přivítala paní ředitelka a zahráli naši budoucí maturanti Cabeles. Prohlédli jsme si školu, z věže si prohlédli město a okolí a pozvali hosty na svačinku, kterou pro ně připravila němčinářská sekce. Posilněni jsme se vydali do hodin fyziky, chemie a angličtiny, kde si naši učitelé připravili speciální hodiny v angličtině pro naše hosty, což na ně udělalo veliký dojem.

Druhý den jsme strávili jako turisté ve městě, skvělé průvodkyně v angličtině nám dělaly celé dopoledne Áďa Hertlová a Terka Kazdová z oktávy. Mimo jiné jsme se podívali do zámeckého sklepení nebo piaristické koleje, kde si zájemci mohli vyzkoušet šablonovou nástěnnou malbu. Odpoledne jsme prověřili nabyté znalosti poznávacím kvízem, který skupiny splnily tak rychle, že jsme si s učitelkami ani nestihly vypít odpolední kávu, což je cena za nadané studenty, kterou jsme však dokázaly statečně unést.

Ve středu se studenti vypravili na celodenní výlet do krasových Sloupsko-šošůvských jeskyní a večer nás ve škole čekala rozlučková diskotéka, jíž kraloval DJ Hynek ze 4. A. Osvědčil se nám i fotokoutek, z nějž se nám dochovaly úchvatné kompromitující materiály dosvědčující, že naši studenti mají rádi francouzštinu a že se se svými francouzskými parťáky spřátelili.

Poslední den jsme se ráno rozloučili v aule malým kvízem o Litomyšli, který se mnohým podařilo vyplnit bez jediné chybičky, a fotografiemi ze společných tří dnů ve škole. Zamáčkli jsme slzu, zamávali kapesníčky a vyslali Francouze už po vlastní ose vstříc novým koutům naší země.

Přejít do samostatné fotogalerie (23 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum