Výměnný pobyt Gymnázia A. Jiráska se školou z holandského Grootegastu

Autor: Anna KlusoňováPublikováno: 14. dubna 2010Zobrazeno: 17308×Zařazení článku: Aj, aktuality, mezakt
Výměnný pobyt Gymnázia A. Jiráska se školou z holandského Grootegastu
Výměnný pobyt Gymnázia A. Jiráska se školou z holandského Grootegastu

V týdnu od 20. - 26. března 2010 se uskutečnil výměnný pobyt holandských studentů z Grootegastu, pro které jsme připravili bohatý program. Tato akce navázala na návštěvu litomyšlských studentů v Nizozemsku na podzim 2009.

Studenti obou zemí mezi sebou tehdy navázali mnohá přátelství, komunikovali spolu přes internet a společně se těšili na návštěvu holandských přátel v Litomyšli. Studenti byli ubytováni v rodinách, a všichni si tak znovu uvědomili důležitost studia angličtiny, která se pro ně stala na celý týden dorozumívacím jazykem. Společně pracovali na projektech o přírodě, v nichž srovnávali Nizozemsko a Českou republiku, a zpracovávali vše, co v průběhu týdne zhlédli či navštívili. Úterý strávili v Praze a naše hlavní město je tak okouzlilo, že řada z nich nás ubezpečovala, že se sem co nejdříve vrátí i se svými rodiči. Večer si všichni užili hudební představení Křižíkovy fontány se světelnými efekty. Prošli si i naše krásné město, byli na exkurzi v muzeu, kde si prohlédli výstavy o Emilu Holubovi i Velikonocích. Z rozhledny na Kozlově obdivovali okolí Litomyšle i vzdálené vrcholky Orlických hor. Vydařilo se i závěrečné setkání s hostitelskými rodinami, na kterém se prezentovaly společné projekty.

Tento výměnný pobyt byl dalším pokračováním spolupráce s Nizozemskem a líbil se studentům obou škol.

M. Dosedělová, A. Klusoňová

Přejít do samostatné fotogalerie (65 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf vymenny-pobyt-michaela-vohralikova.pdf Výměnný pobyt - Michaela Vohralíková 132 kB 3. 5. 2010 i

Vložil: Jakub Šmolík

Staženo: 564×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum