Výlet 6.P do NP Českého Švýcarska

Autor: Karel ŠtarmanPublikováno: 28. června 2019Zobrazeno: 2066×Zařazení článku: aktuality, exkurze
Výlet 6.P do NP Českého Švýcarska
Výlet 6.P do NP Českého Švýcarska

Navzdory dřívějším předpovědím a nečasu uplynulých dnů bylo počasí v neděli 26. května příjemné, což nám, sextě, hrálo do karet. Již brzy ráno jsme totiž vyráželi na školní výlet do Českého Švýcarska. Poté, co jsme se všichni dříve nebo později sešli na českotřebovském nádraží a hekticky přestoupili v Praze, jsme se vezli (námi) přeplněným autobusem z Děčína směrem k Jetřichovicím a našemu cíli, kempu Mosquito. Cíl byl jasný - vidět z národního parku během dvou dnů co nejvíc a doufat, že nám vyjde počasí. A nakonec nám vyšlo obojí.

Po příjezdu jsme se zběžně zabydleli v malých chatkách v penzionu, dopřáli si několikaminutový odpočinek po dlouhé cestě, jen abychom vyrazili, dle slov vedoucích výletu, na menší procházku. Vybaveni ne víc než jednou lahví s vodou na osobu a prakticky žádným jídlem jsme tedy brzy vyrazili vstříc téměř dvacetikilometrové túře s pořádným převýšením. Po cestě jsme se zastavili u Dolského mlýna, načež jsme směřovali postupně na tři vyhlídky, kde jsme zdolávali obrovské kopce, nedůvěryhodné žebříky i vratké lávky, což jsme k všeobecnému překvapení přežili opravdu všichni. Ale nutno podotknout, že ty výhledy za veškeré úsilí nakonec stály.

Podobná výprava, na kterou jsme se již všichni vhodně připravili, na nás čekala i druhý den, tj. v pondělí. Před námi ležel taky hlavní bod výpravy - tj. Pravčická brána. Na mnohem frekventovanější cestě, co se počtu turistů týče, bylo třeba vylézt na jediný, zato pořádný vrch. Pohled na ikonický skalní útvar ze všech úhlů byl ale vhodnou satisfakcí. Zcela vyčerpané nás zpátky pak poháněl už jen hlad, s menším faux pas jsme tak zastavili v nedaleké restauraci a celý večer pak většinově strávili u ohně společně s kytarou (a dadaistickými písněmi).

V úterý jsme vstávali do ošklivého a deštivého dne a další túra se tak už - k radosti všech - nekonala. Domů jsme se tak vrátili již docela brzy. Všichni polomrtví, přesto ale myslím, že spokojení. Během těch dvou dnů jsme nachodili tolik, co dlouho ne, taky viděli, co možná nikdy ne a jako celek jsme měli šanci se lépe stmelit a naučit se společně fungovat i jinde než ve škole - kam byl ten návrat docela těžký.

Míra Harant, sexta

Přejít do samostatné fotogalerie (26 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum