Vánoční Ekobesídka 2010

Autor: Martina KunderováPublikováno: 21. ledna 2011Zobrazeno: 10448×Zařazení článku: B-Ch, aktuality
Vánoční Ekobesídka 2010 (foto Jakub Šmolík)
Vánoční Ekobesídka 2010 (foto Jakub Šmolík)

Bylo, nebylo, dávno tomu již. 20. prosince se po škole začaly trousit stíny, které tajně a velkou rychlostí poponášely a přenášely opravdu divné pytle s ještě podivnějším obsahem. Kdo neviděl, neuvěří….

Co se to koná? Přece módní přehlídka. Ne lecjaká, nýbrž z materiálů, které lze označit jediným slovem. Odpadky.

Moderování celé akce má na starosti třída kvarta. Vtipné vstupy se střídají se soutěžemi a ekologickými informacemi. Hlavním bodem celého programu je však přehlídka. Porotu tvoří samé ženy: módní návrhářka paní Kordijovská, majitelka butiku paní Nonnová, profesorka Kusá a za studenty se v roli porotkyně objevuje Anežka Kopecká, jejíž model (z odpadu) vyhrál před pár lety.

Upřímně? Dámy to měly hodně těžké, přímo pekelně těžké. Všechny třídy nižšího gymnázia si nejen s chutí prohlédly kreativní modely a ocenily odvahu svých vrstevníků, ale velmi aktivně se také zapojily do samotného navrhování a tvorby. Jenom fotky mohou doložit vynalézavost našich studentů. Od kartonu na vejce přes brčka, konzervy až po noviny, fólie (i kytka při děkovačce byla odpadkově krásná).

Však si prohlédněte, co všechno lze z těchto fujmateriálů vykouzlit.

Nakonec se porota rozhodla ocenit jako nejzajímavější model studentek sekundy s názvem Odlepchlapovač. V tomto případě musím pochválit nejen modelku Pavlu, ale i komentátorku modelu Nelu, která jej prodala (matematikové prominou) na 200 %. Navíc celou prezentaci tohoto modelu umocnil obětavý maturant, který názorně a přesvědčivě sehrál roli znechuceného ženicha.

Třída prima na sebe úspěšně upozornila modely rodinky Simpsonových. Druhé místo je velkým oceněním při vyrovnanosti celé soutěže. Na třetím místě se umístil model třídy kvarty s názvem Čtvero živlů. Nelze než ocenit originalitu při tvorbě kostýmů a také profesionalitu při prezentaci.

Celé dopoledne jsme strávili v aule a rozešli se po výzvě, kterou moderátoři kvarty žádali dobrovolníky o pomoc při rekonstrukci naší jediné meteobudky…. Musím konstatovat, že jsme tímto získali obětavce, který se do toho (po předání konstrukčního plánku) pustí. Škoda jen, že nepatří mezi studenty!!!

Že netušíte, o koho se jedná? A) Kunderová B) Žďárová C) Havel

A co říct na závěr? Kvarto, děkujeme! Byli jste skvělí.

M. Kunderová

Přejít do samostatné fotogalerie (111 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum