Turistický kurz 7.P a 3.A 2018

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 27. června 2018Zobrazeno: 4094×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
Turistický kurz 7.P a 3.A 2018
Turistický kurz 7.P a 3.A 2018

V pondělí 18. června dopoledne jsme vyrazili na kolech od gymnázia v Litomyšli do Mladočova na týdenní turistický kurz. Přibližně kolem desáté se nám podařilo dojet do kempu, kde už čekali ostatní, kteří na kole nejeli. Po zbytek dopoledne byl poměrně volný program, a tak jsme většinu času mohli strávit u bazénu. Po obědě nás čekala 2 zaměstnání, která měli na starost učitelé – mapa s panem Jetmarem, střílení s panem Hanusem, míčové hry s paní Novotnou nebo neobvyklé hry se slečnou Hanusovou. Večerní program si pro nás připravil místní animátor Vláďa - 2 bojové hry, jedna s kladivy a štíty a druhá ve stylu paintballu, jako munice nám ale sloužila „vékáčka“ (volné koule). Nakonec nám Vláďa předvedl cviky pro ranní desetiminutovku, která byla nedílnou součástí každého našeho rána v Mladočově.

V úterý dopoledne byla hned po snídani časovka, tedy výjezd mladočovského kopce na kole na čas. Všem se naštěstí podařilo kopec nějakým způsobem zdolat. A následovala další zaměstnání, odpoledne jsme dokonce využili své dovednosti získané už první den s panem Hanusem, a to při soutěži ve střelbě ze vzduchovky.

Ve středu jsme se rozdělili do 4 skupinek na celodenní výlet – 3 skupinky vyrazily na kolech po okruzích přibližně 40 km, 70 km a 100 km a 1 skupinka i s Kelsey na pěší výlet. Odpoledne jsme se tedy všichni sešli v kempu značně upocení a utrmácení, posbírali zbytky svých sil a důstojnosti a vydali se do lesa na lanové aktivity.

Čtvrteční dopoledne jsme věnovali soutěži na lanech a poté střelbě foukačkami a lukem. Odpoledne byl na programu orientační běh – na trati bylo celkem 9 stanovišť, u kterých se každá skupinka musela vyfotit a nejlépe i odpovědět na otázku nebo hádanku, která je zde čekala. Poté měl pro nás ještě připravený program Vláďa – biatlon, bojovku (nechyběla vékáčka) a „vejcomet“. Poslední večer jsme pak strávili u táboráku, kde se k nám připojili i někteří spolužáci, kteří nebyli na celém turistickém kurzu.

V pátek ráno jsme se poslední rozcvičkou rozloučili s Vláďou, sbalili své věci, uklidili chatky a po snídani postupně odjížděli domů.

Bohdanka Janypková

Přejít do samostatné fotogalerie (37 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum