Třeťáci ve velkoměstě

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 12. května 2016Zobrazeno: 10743×Zařazení článku: Sv, aktuality, exkurze

Ve středu 20. dubna jsme za doprovodu paní ředitelky navštívili naše hlavní město – Prahu. Cílem naší celodenní exkurze byla návštěva Poslanecké sněmovny České republiky a budovy České národní banky. Přestože nám Pražané příjezd do Prahy poněkud zkomplikovali, nakonec jsme se do centra města přeci jenom dostali, a to díky metru.

Nejprve jsme zavítali do Poslanecké sněmovny, kde právě probíhalo jednání. Po důkladné osobní prohlídce každého z nás jsme se konečně dostali do samotného jednacího sálu. K naší smůle však ještě téměř ve 12 hodin nebyl schválený program jednání, takže jsme přihlíželi pouze žádostem o jeho úpravy. I přesto jsme však zahlédli několik, na politické scéně známých, poslanců. Překvapeni z průběhu jednání jsme se vydali do České národní banky. Zde jsme zhlédli film přehledně zachycující historii této bezesporu významné instituce. Dostali jsme se také do jednoho z trezorů, který dnes funguje již pouze jako muzeum, kde jsme mohli sledovat vývoj našich platidel. Ti bystří z nás si pak také z banky odvezli nemalou část peněz. Nasyceni velkoměstské atmosféry jsme se po tradiční nákupní hodince vydali směr naše milé město Litomyšl.

Patrik Švec, 3.A

Přejít do samostatné fotogalerie (10 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum