Terciáni a primáni na exkurzi v Praze

Autor: Marie DřímalováPublikováno: 6. června 2014Zobrazeno: 10060×Zařazení článku: aktuality, exkurze
Terciáni a primáni na exkurzi v Praze
Terciáni a primáni na exkurzi v Praze

Po dlouhé cestě autobusem nás konečně uvítala Praha. Nasáli jsme pražský vzduch a vydali se směrem na Staroměstské náměstí. Příchod na náměstí byl velice milý. Hrála hudba, všude bylo plno smějících se turistů. Nejdříve nás čekala výstava režiséra Tima Burtona. Jeho tvorba se mi moc líbí, a tak už jsem se moc těšila. Už u vchodu na nás čekala modrá příšerka, která jakoby nás vyzývala, ať neotálíme a jdeme dál. Prostory v Domě U Kamenného zvonu jsou úchvatné a dodávaly výstavě zvláštní šmrnc. Filmy Tima Burtona jsou jedinečné, nikdo netvoří podobně jako on. Dokáže smísit horor s komedií. Jeho obrazy byly ale občas i dost podobné. Všude se to hemžilo malými příšerkami, lidmi s rozcuchanými vlasy a vyděšenými obličeji, ale i zvláštními mutanty. Burton ze sebe tyto tvory přímo chrlí – ani v restauraci si nemůže pomoci a hned začne kreslit na papírové ubrousky, které by normální hosté použili k otření úst. Výstavu doprovázely i strašidelné zvuky z jeho filmů, atmosféra tedy byla i částečně děsivá.

Následovala krátká pauza na Václavském náměstí, ale ani jsme se pořádně nerozhlédli a opět jsme se vraceli na Staroměstské náměstí, kde nás čekala prohlídka Staroměstské radnice a výstup na věž. Z věže se nám naskytl úchvatný pohled na Prahu. Odsud by se opravdu mohla zdát stověžatá! Hle, támhle vidím Prašnou bránu, tu je kostel sv. Mikuláše a tady se vypíná Pražský hrad. Nevěděla jsem, kam kouknout dřív. Poté nás čekala prohlídka gotické kaple a radnice. Prostory byly opět krásné. Radnice je tvořena pěti domy. V každém nás překvapilo něco jiného. Někde renesanční strop tvořený několika kazetami, jinde busta Jiřího z Poděbrad a nechyběly ani obrovské obrazy zachycující důležité události z našich dějin. Sestoupili jsme do podzemí, kde jsme se mohli vrátit do 12. století. Tam, kde jsou nyní sklepy, se dříve žilo.

Náš odchod ze Staroměstského náměstí opět provázely tóny dobové hudby. Atmosféra byla opravdu velice příjemná, a proto se mi neodcházelo lehce. Možná s tím souviselo i to, že mě strašně bolely nohy. Tak sbohem, Praho, bylo to tu krásné. Zase někdy příště.

Bohdana Janypková, 3.P

Přejít do samostatné fotogalerie (31 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum