Tchaj-wan

Autor: Petr HanusPublikováno: 11. listopadu 2016Zobrazeno: 17622×Zařazení článku: aktuality, exkurze
Tchaj-wan
Tchaj-wan

Ve dnech 13. 10. - 1. 11. se uskutečnila studentská výměna na Jhong Jheng Municipal High School v tchajwanském Kaohsiungu, které se zúčastnili čtyři studenti třetího ročníku a septimy.

Všední dny jsme trávili ve škole, kde jsme měli možnost navštívit některé vyučovací hodiny a podívat se tak, jak vypadá výuka na Tchaj-wanu. Byly pro nás připraveny také speciální hodiny, ve kterých jsme si vyzkoušeli přípravu tradičních pokrmů, vázání čínských uzlů, kreslení, bojové umění, taekwondo, dozvěděli jsme se něco o akupunktuře a dostali jsme čínské jméno. Také jsme se podívali na výstavu terakotové armády, do taoistického chrámu a samozřejmě také na pláž.

Víkendy jsme trávili se svými hostitelskými rodinami, které pro nás připravily bohatý program a řekly nám mnoho o historii a kultuře jejich nádherné a zajímavé země.

Celý pobyt byl velmi přínosný a poučný, ale hlavně jsme poznali mnoho velmi přátelských a laskavých Tchajwanců, díky kterým se nám nechtělo odjíždět.

Velký dík patří našim hostitelským rodinám a také všem tchajwanským učitelům, kteří se nám věnovali i ve svém volném čase. Pobyt jsme si velmi užili a těšíme se na červen, kdy nás naši tchajwanští přátelé přijedou navštívit.

Helena Pokorná

Přejít do samostatné fotogalerie (40 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum