Studentské volby

Autor: Ivana HynkováPublikováno: 3. října 2016Zobrazeno: 10951×Zařazení článku: Sv, aktuality
Studentské volby
Studentské volby

20. září si na našem gymnáziu studenti septimy a třetího ročníku mohli vyzkoušet hlasování do voleb krajského zastupitelstva. Šlo o iniciativu organizace Člověk v tísni, kdy si studenti přihlášených středních škol vyzkoušeli hlasování „nanečisto“.

Studenti dostali hlasovací lístky a ve volební místnosti, dokonce i s volební komisí, absolvovali svoje první volby – tentokrát ještě „na zkoušku“. Komisaři komise spočítali hlasy a oznámili výsledky. S nejvyšším počtem hlasů 32,8% vyhrála TOP 09, strana s druhým nejvyšším počtem hlasů 16,4% byla Koalice pro Pardubický kraj, dále potom ČSSD s 11,47% hlasů a na čtvrtém místě se shodovali STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a ANO (6,5%). Doufáme, že to studentům bylo přínosem do dalších let, a přejeme úspěšné rozhodování v tentokrát už regulérních volbách.

Marek Bogdan, 3.A

Přejít do samostatné fotogalerie (66 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum