Studentská výměna s tchajwanskou střední školou pokračuje

Autor: Helena ŽďárováPublikováno: 31. května 2011Zobrazeno: 15345×Zařazení článku: Aj, aktuality, mezakt
Studentská výměna s tchajwanskou střední školou pokračuje
Studentská výměna s tchajwanskou střední školou pokračuje

V prvních dvou květnových týdnech naši školu navštívilo pět studentů a dva učitelé střední školy v tchajwanském Kaohsiungu.

Stejně jako v loňském roce bydleli v hostitelských rodinách, které se jim zajišťovaly program ve volném čase. Letos sice nezažili atmosféru hudebního festivalu Smetanova Litomyšl, zato je naši studenti vzali na některé majálesové akce, což určitě ocenili víc než loňské Labutí jezero.

Ve škole chodili do hodin s českými studenty, např. do hodin angličtiny, matematiky, fyziky, biologie, hudební výchovy a tělocviku. Připravili jsme pro ně také hodiny vaření (nejvíce je nadchlo pečení lineckého cukroví), jízdu na koni v jízdárně na Suché, výuku street dance i klasických tanců, odpoledne ve Výtvarném studiu v Dolním Újezdě a výlet do Prahy.

Významnou součástí našich návštěv na Tchajwanu i tchajwanských návštěv v naší škole jsou studentské prezentace o kultuře a zajímavostech obou zemí. Naši studenti navíc předvedli své přírodovědné projekty, se kterými se úspěšně zúčastnili národního kola soutěže Věda a technika. Tímto bych je chtěla velmi pochválit za to, že zvládli své odborné prezentace v angličtině.

Na závěr výměnného pobytu se tradičně pořádá tzv. Talent show, kde naši i tchajwanští studenti tančí, zpívají nebo hrají na hudební nástroje, letos jsme mohli obdivovat tchajwanský balet, domorodý tanec, hru na tradiční hudební nástroj, na kytaru a okarínu. Naši studenti nezůstali pozadu a zatančili, zahráli na klavír, na housle a na saxofon.

Loučení se znovu neobešlo bez slz a já doufám, že i tato nová přátelství vydrží i přes obrovskou zeměpisnou vzdálenost obou zemí. Čtyři naši studenti budou mít na podzim možnost se se svými novými kamarády znovu setkat na Tchajwanu. Uskuteční se totiž už třetí pobyt studentů našeho gymnázia na Jhong Jheng Municipal High School v Kaohsiungu.

Přejít do samostatné fotogalerie (98 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum