Staň se diplomatem

Autor: Ivana VanclováPublikováno: 24. listopadu 2021Zobrazeno: 1098×Zařazení článku: Sv, aktuality
Staň se diplomatem
Staň se diplomatem

V pátek 5. listopadu jsme se (tedy někteří žáci tercie a kvarty, a dokonce dva žáci ze svitavského gymnázia) zúčastnili vzdělávacího programu – Staň se diplomatem.

Den před „zasedáním“ jsme se dozvěděli, kterou zemi budeme zastupovat, také jsme dostali materiály k prostudování - (dopis od prezidenta daného státu, podrobnosti o problému, který se bude probírat – Izraelské osady na Západním břehu Jordánu, a zájmy „své“ země, které budeme obhajovat).

Ráno jsme se sešli ve třídě primy, kde již byl připraven zasedací stůl a místo pro zástupce jednotlivých zemí. Nejprve se nám představili účastníci Pražského studentského summitu a zároveň organizátoři této akce. Dozvěděli jsme se, co vlastně summit je a čím se zabývá, následovala přednáška o OSN, mezinárodních organizacích a Radě bezpečnosti, probrali jsme také jednací řád. Po krátké přestávce jsme konečně přešli k samotnému jednání. Jeho průběh byl asi takový – zástupce země navrhl řešení problému, následně jsme ho projednali a pak následovalo hlasování. Po hodině diskutování a hlasování jsme si dali pauzu na oběd. Po ní jsme zase hlasovali a diskutovali asi dvě a půl hodiny. A pak už zakončení, zpětná vazba, předání certifikátů a hromadné focení.

Program byl zajímavý, zábavný a hlavně poučný. Myslím, že jsme si ho všichni užili a dozvěděli se něco užitečného.

Eduard Horák; 3.P

Přejít do samostatné fotogalerie (10 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum