Sportovní dopoledne pro žáky speciálních škol

Autor: Ivana HynkováPublikováno: 15. června 2009Zobrazeno: 11574×Zařazení článku: aktuality
Sportovní dopoledne pro žáky speciálních škol
Sportovní dopoledne pro žáky speciálních škol

V pátek 12. 6. 2009 studenti Gymnázia Aloise Jiráska zorganizovali pro žáky Speciální školy v Litomyšli a Poličce sportovní dopoledne. Tato akce se konala již podruhé a letos se odehrála na nově zrekonstruovaném hřišti gymnázia. Studenti připravili pro žáky speciální školy dvanáct stanovišť, kde si soutěžící vyzkoušeli nejen své dovednosti, ale třeba i chuťové buňky.

Příjemným zpestřením programu byla vzácná návštěva paralympioniků Radka Procházky a Leoše Laciny, kteří se v současnosti připravují na start na Mistrovství Evropy v boccie, což je paralympijská úprava hry petanque. Radek Procházka je držitelem první české paralympijské medaile v tomto sportu. Bronzovou medaili, kterou vybojoval na XIII. letních paralympijských hrách 2008 v Pekingu, přivezl s sebou do Litomyšle. Oba reprezentanti potom sehráli exhibiční utkání spolu s ředitelkami zúčastněných škol.

Ve druhé části sportovního dne, kdy soutěžím již nepřálo počasí, se žáci speciální školy přemístili spolu s organizátory do tělocvičny gymnázia, kde sportovní den pokračoval zdoláváním překážkových drah. Na závěr všichni účastníci převzali hezké diplomy a hodnotné ceny a vzhledem ke spokojenosti všech sportovců i organizátorů je jisté, že podobná akce se na gymnáziu uskuteční i v příštím roce.

Přejít do samostatné fotogalerie (5 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum