Seznamovací kemp pro 1.A a primu

Autor: Anna KlusoňováPublikováno: 14. září 2013Zobrazeno: 9329×Zařazení článku: aktuality
Seznamovací kemp pro 1.A a primu (foto Jakub Šmolík)
Seznamovací kemp pro 1.A a primu (foto Jakub Šmolík)

Ve středu 4. září jsme se vydali na třídenní seznamovací kemp. Hlavním úkolem bylo seznámit se s novými spolužáky a začít vytvářet zcela nový třídní kolektiv. To se nám podařilo a my zahájili „výstavbu“ naší třídy.

První den probíhal ještě trochu „cize“. Viděli jsme se všehovšudy teprve potřetí. Program jsme zahájili vzájemným představováním, kde jsme se o sobě dozvěděli mnoho informací. Koho baví čtení nebo kdo rád sportuje. Poté nás čekala aktivita na lanech. I když připravené překážky na první pohled vypadaly nezdolatelně, téměř všem se je překonat podařilo. Po dobré večeři jsme všichni usedli k připravenému ohni, kde mnozí zůstali až do druhého dne. I když bylo chladno, posezení bylo velmi příjemné.

Druhý den začal ranní rozcvičkou. I když se mnohým nechtělo, nakonec nastoupili všichni. Po dobré snídani na nás čekala přednáška o první pomoci. Tématem byl epileptický, astmatický a hypoglykemický záchvat. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací a odcházeli jsme s přáním nikdy tuto situaci nezažít. K osvěžení myšlenek jsme využili vyhřívaný bazén přímo v kempu. Po obědě jsme se vydali na delší pěší túru. Během několik kilometrů dlouhého pochodu jsme si povídali o různých věcech. Z jaké kdo je školy, nebo proč jsme si vybrali právě toto gymnázium. Odměnou za takto náročnou túru nám byl krásný pohled na vesničku Telecí, kde se také nachází lípa stará 700 let. Dobrovolníci se na ni zašli podívat, a bylo jich dost. Večer jsme opět strávili u ohně, kde jsme si byli ještě bližší. Pozdě v noci jsme všichni spokojeně zalehli do svých postelí.

Třetí den ráno nás čekalo už pouze balení, při kterém mnozí zjistili, že se jim nějak záhadně srazil batoh. Poté jsme už nastoupili do přistaveného autobusu a vydali se vstříc celému školnímu roku.

Patrik Švec, 1.A

Přejít do samostatné fotogalerie (70 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum