Sexta výletuje…

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 23. června 2014Zobrazeno: 10513×Zařazení článku: Z, aktuality, exkurze
Sexta výletuje…
Sexta výletuje…

Ve dnech 31. 5. - 4. 6. se studenti sexty zúčastnili školního výletu spojeného se zeměpisnou exkurzí do národního parku Česko-saské Švýcarsko. Ubytováni jsme byli v malebné vesničce zvané Jetřichovice v bývalé škole v přírodě. I přestože jsme si všechno jídlo zajišťovali sami (instantní polévky, těstoviny apod.), závažnější střevní potíže se neobjevily.

Za doprovodu zkušených turistických vůdců - paní třídní učitelky Ivany Pulgretové a tělocvikáře pana Petra Hanuse - jsme absolvovali méně i více náročné túry. Navštívili jsme nejen nejvýznamnější místa českého národního parku, ale také jsme zavítali k našim německým sousedům.

Při nedělním výletu do Německa jsme zahlédli pevnost Königstein a navštívili skalní most Bastei. Díky zkušenému němčináři Pepovi se nám podařilo vysmlouvat levnější jízdenku, takže jsme z původních 12 € jeli za pouhých 5 € (Díky, Pepo!).

V pondělí nás čekala nejnáročnější túra na Pravčickou bránu a do Edmundovy a Divoké soutěsky, které jsme projeli na lodích s místy i vtipným komentářem „gondoliéra“. Viděli jsme hlavu Barta Simpsona, nejdelšího hada na světě a spoustu dalších skalních objektů.

I s nohama plnýma puchýřů jsme se další den vydali na špacír na Šaunštejn a k Malé Pravčické bráně. Největší radost jsme ale stejně měli z dětského hřiště, na které jsme narazili po cestě.

S výletem jsme se poslední večer rozloučili u táboráku a zapěli si s kytarovým doprovodem.

Autor: My :-) Zuzka Benešová, Káťa Valentová a Ondra Flídr

Přejít do samostatné fotogalerie (141 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum