Seminaristé na odborném semináři

Autor: Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D.Publikováno: 14. března 2013Zobrazeno: 9943×Zařazení článku: D, aktuality
Seminaristé na odborném semináři (foto Michal Horák)
Seminaristé na odborném semináři (foto Michal Horák)

Ve čtvrtek 7. března 2013 se v prostorách přednáškového sálu výstavní budovy Městského muzea Česká Třebová uskutečnil pracovní seminář s názvem OSÍDLOVÁNÍ ČESKOTŘEBOVSKA A POČÁTKY MĚSTA ČESKÁ TŘEBOVÁ. Zásadní příspěvky k problematice osídlování regionu a počátkům města Česká Třebová s přesahy až na Litomyšlsko přednesli špičkoví odborníci, historikové, archiváři i archeoložka:

prof. PhDr. František Musil, CSc. (Historický ústav FF Univerzity Hradec Králové), prof. PhDr. Petr Charvát, DrSc. (Katedra dějin a didaktiky dějepisu Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze), PhDr. Martina Beková (archeologické pracoviště Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou), Mgr. Štěpán Gilar (vedoucí archivu Ministerstva zahraničních věcí ČR), PhDr. Jiří Šmeral (Muzeum Komenského v Přerově).

Setkání předních odborníků na danou problematiku přispělo k syntéze dosavadních historických poznatků, jejich novému vyhodnocení ve světle nedávných archeologických nálezů a také k formulování zcela nových hypotéz.

Konference se zúčastnili také studenti historického semináře ze septimy a 3. ročníku. Setkání s odborníky na daný problém jim dalo nahlédnout do příslušné látky, která je do jisté míry také náplní jejich školní práce. Setkali se rovněž se způsobem vedení odborné diskuse, což – jak doufám – zúročí při svém dalším studiu, a to nejen na našem gymnáziu.

Přejít do samostatné fotogalerie (21 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum