Radovánky 2017

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 4. ledna 2018Zobrazeno: 6413×Zařazení článku: Ev, aktuality, kultura
Radovánky 2017 (foto Jakub Šmolík)
Radovánky 2017 (foto Jakub Šmolík)

Poslední věta loňské Lednové nostalgie (vzpomínky na Radovánky 2016) se naplnila v podvečer 13. prosince 2017 a my jsme se adventně radovali, zpívali a těšili se na Vánoce, jako vždy ve Smetanově domě.

Naši společnou adventní oslavu zahájily Bílé Vánoce v podání Honzy Kašpara, Zdendy Bydžovského (Kluci, naposled! Ach jo!) a Majdy Sadílkové. A pak už tradičně následovaly vánoční i nevánoční zpěvy, lidové i umělé koledy, pohádkové i nepohádkové písničky.

Hned v začátku se představili naši šikovní zpěváčci z primy koledou Andělé nad dědinou a písničkou Buchet je spousta z filmové pohádky Kouzla králů. A potom už se na pódiu střídali ostřílení hudebníci z dalších tříd se svými oblíbenými písněmi.

V první části programu byl také oceněn nejlepší student roku. Když pan starosta a paní ředitelka pozvali na pódium Jakuba Sadílka, byl nejvíce překvapeným ze svých dlouhodobých úspěchů sám oceněný, neboť se toto podařilo utajit (na malém městě a malém gymplu) až do poslední chvíle. Svoje široké spektrum nadání, schopností a umu doložil hned následně, když doprovodil hrou na kytaru další členy Cabelles v písničce Modlitba. Kubo, ještě jednou gratulujeme!

Originálně do programu také vstoupilo saxofonové trio (Ondra Cenek, Honza Kazda a Josef Toman) s úpravami písní skupiny The Beach Boys.

Jako vždy byla součástí adventního setkání také „fotovzpomínka“ na Charity Day (kterou má na svědomí kolega Jakub Šmolík) a předávání vybraných peněz těm, kdo je právě potřebují.

S humorem sobě vlastním proložil hudební program Honza Vaňous svojí pozvánkou k účasti na Maratonu psaní dopisů.

Konec Adventních radovánek jako vždy patřil všem, kteří si chtěli zazpívat – a proto nesměly chybět tři písně: Den přeslavný, Merry Xmas a Půlnoční.

Šťastný nový rok všem!

Přejít do samostatné fotogalerie (113 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf program.pdf Program 428 kB 4. 1. 2018 i

Vložil: Ivana Pulgretová

Staženo: 576×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum