Putování krajem vína

Autor: Inka PíchalováPublikováno: 9. října 2013Zobrazeno: 8172×Zařazení článku: aktuality
Putování krajem vína (foto Pavel Jakl)
Putování krajem vína (foto Pavel Jakl)

Učitelé litomyšlského gymnázia vyrazili již podruhé na jižní Moravu, aby na kole projeli nebo pěšky prošli krásnou oblast mezi Valticemi, Lednicí a Mikulovem, a to v době, kdy zde vrcholí vinobraní a počasí je k návštěvníkům přívětivé.

Výlet zorganizoval Ing. Jakub Šmolík, který zodpovědně a s přehledem připravil pro své kolegy, jejich rodinné příslušníky i kamarády jednotlivé trasy, které měřily od 12 do 80 kilometrů. Trasy vedly kolem krásných objektů, jako je zámek Lednice, Janův hrad a celý, na seznam UNESCO zařazený, Lednicko-valtický areál, ale také kolem vinných sklípků, kde bylo možno se zastavit a ochutnat čerstvý burčák.

Závěr výletu představovalo posezení v příjemném rodinném vinařství Procházkových v nedalekých Němčičkách, kde jsme měli možnost degustovat víno, povečeřet a sdělit si své zážitky z celodenního cestování. Po podobném loňském výletu i úspěšném prázdninovém cyklozájezdu do Provence uvažujeme o letním zájezdu do údolí řeky Rhôny, který by se mohl uskutečnit příští prázdniny.

Přejít do samostatné fotogalerie (26 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum