Projekt IKAP II

Autor: Petra JaklováPublikováno: 11. ledna 2022Zobrazeno: 1081×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, projekty
Projekt IKAP II (foto Soňa Pospíšilová)
Projekt IKAP II (foto Soňa Pospíšilová)

(Implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje II)

Naše škola se v lednu 2021 zapojila do tříletého projektu, jehož cílem je motivovat žáky základních škol k zájmu o technické a přírodovědné obory.

Tohoto cíle chceme dosáhnout prostřednictvím realizace projektu, jehož náplní jsou přírodovědně-technická laboratorní cvičení, která mají za cíl zvýšit aktivitu a motivaci žáků.

V rámci projektu nabízíme naší cílové skupině možnost účastnit se kurzů, na kterých se žáci seznámí s technickými cvičeními, s přírodovědnými oblastmi, mikroskopováním, analýzou atd. Projekt je členěn do tří částí: projektové dny, přírodovědné kroužky a odborná edukace pedagogických pracovníků.

Přínosem celého projektu by měla být podpora účasti žáků ve vědecko-technických soutěžích, jako je např. Intel-ISEF, I-SWEEP, v soutěžích pořádaných společností AMAVET, olympiád, a také zvýšení manuálních a technických dovedností žáků.

Do projektu jsou zapojeny tři základní školy se svými pedagogy: Jedná se o ZŠ Dolní Újezd, II. ZŠ U Školek Litomyšl a III.ZŠ T. G. Masaryka Litomyšl. Projekt již probíhá 12 měsíců a ohlasy ze strany žáků jsou velmi pozitivní.

Přejít do samostatné fotogalerie (26 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum