Projekt Erasmus+

Naše škola získala grant v rámci projektu Evropské unie Comenius. Spolu se středními školami Liceo Galileo Galilei ze sicilského Acireale, College Gerard Philipe z francouzského Aulnay sous Bois a rsg de Borgen z holandského Leeku budeme pracovat na projektu Euready, tedy Připraveni na Evropskou unii.

Práce na projektu je rozdělena do dvou let, 2008-2010. V letošním školním roce, ve dnech 19.-23.listopadu 2008 proběhlo přípravné setkání učitelů na střední škole Liceo Galileo Galilei v sicilském Acireale. Za naši školu se jednání zúčastnila koordinátorka české části projektu PhDr. Blanka Gregarová a Mgr. Helena Žďárová. Zde bylo dojednáno na čem budou studenti pracovat a také byl vypracován harmonogram pro letošní školní rok.

Hlavní téma letošní části projeku Euready je Getting to know each other, česky Poznáváme se. Studenti sekundy, tercie a kvarty už splnili první úkol, někteří z nich napsali dopisy studentům ostatních tří středních škol, ve kterých se představili, a doufáme, že se vzájemná korespondence bude nadále rozvíjet. Další letošní aktivitou je soutěž o nejlepší logo projektu Euready, v hodinách výtvarné výchovy vznikají návrhy, nejleších pět potom postoupí do mezinárodní soutěže. A třetí součástí projektu jsou dílčí úkoly pro jednotlivé třídy. Studenti sekundy zpracují projekt Život v naší škole, tématem terciánů je Volný čas a kvarta se bude zabývat otázkami, které souvisí s tématem Bydlení. Výsledky jejich práce budou zveřejněny na internetu (www.schooljournals.net/euready), kde je budeme moci porovnat s prací studentů ostatních zúčastněných škol. Pracovním jazykem je angličtina, kterou si několik studentů naší školy procvičí při prezentaci projektů svých tříd ve dnech 4.-8.dubna 2009 na setkání učitelů a studentů ve francouzské škole College Gerard Philipe v Aulnay sous Bois.

Už teď pomalu připravujeme setkání učitelů, které proběhne na podzim příštího školního roku na naší škole, a na jaře roku 2010 budou studenti prezentovat výsledky své práce za druhý školní rok v Holandsku.

Práce na projektu Comenius je pro naše studenty velkým přínosem, jednacím jazykem je angličtina, doufáme, že kontakt se studenty z jiných zemí je silnou motivací pro další studium tohoto jazyka. Kromě zdokanalení se v angličtině je smyslem této formy mezinárodní spolupráce poznávání života v jiných zemích, studenti budou moci porovnat, jak lidé v jiných zemích bydlí, jak tráví volný čas, jak probíhá výuka v zahraničních školách. Studenti by se měli naučit toleranci a respektu k odlišnostem života v jiných zemích, zároveň by si měli uvědomit, co vše nás s obyvateli evropských zemí spojuje.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum