Primánům a prvákům na přivítanou aneb letošní adaptační kurs

Autor: Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D.Publikováno: 23. září 2011Zobrazeno: 14901×Zařazení článku: aktuality, exkurze
Primánům a prvákům na přivítanou aneb letošní adaptační kurs
Primánům a prvákům na přivítanou aneb letošní adaptační kurs

Začátky v novém kolektivu i novém prostředí jistě může usnadnit rychlejší seznámení s obojím, zejména novými spolužáky. Toto přesvědčení dalo vzniknout relativně novému jevu, kterému se říká adaptační kurs. Takovéto řízeně seznamovací akce organizuje už po několik let také naše gymnázium.

V letošním školním roce vyjeli primáni (s třídní p. prof. I. Kusou) a studenti prvního ročníku (prof. L. Marešová Kesselgruberová) do kempu v Borové u Poličky, a to hned v pondělí 5. září. Protože se většina nových spolužáků skutečně neznala, byl první den zasvěcený nejrůznějším seznamovacím hrám (původně plánovanou vycházku změnilo krupobití na zběsilý ústup do kempu). Úterý bylo ale už krásné, takže se mohly obě třídy vystřídat na lanových aktivitách (připravil a vedl pan Fikejs) a odpoledne absolvovat skutečně působivou vycházku na Lucký vrch a k Lukasově zpívající lípě, která už víc než 600 let roste v nedaleké vsi Telecí. Večer pak naplnily další hry, koupání a společný zpěv (i koled!) u táboráku.

Když jsme ve středu odjížděli z Borové – všichni živí a zdraví - byl už svět každého z účastníků bohatší o nové známé.

Na závěr chci poděkovat ještě paní prof. I. Pulgretové a panu prof. P. Hanusovi, kteří se aktivně podíleli na programu kursu a přispěli svým dílem k jeho zdaru.

Přejít do samostatné fotogalerie (53 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum