Prima na adaptačním kurzu v Borové

Autor: Marek ŠinkoraPublikováno: 23. září 2021Zobrazeno: 1384×Zařazení článku: aktuality
Prima na adaptačním kurzu v Borové (foto Marek Šinkora)
Prima na adaptačním kurzu v Borové (foto Marek Šinkora)

Vždy jsem o adaptačních kurzech slyšela skvělé věci, např. jak si to tam všichni užili a jak měli zajímavé programy. A teď jsem se o tom přesvědčila na vlastní oči.

Cesta do Borové nebyla dlouhá. Když jsme přijeli do kempu, jako první se samozřejmě všichni rvali, jen aby dostali klíčky od těch nejlepších chatek. Po náročném rozdělování chatek a následném zabydlení nás čekal skvělý celodenní program.

Základy programu byly samozřejmě postavené na seznamování, protože od toho adaptační kurz je. Program však nebyl jenom o zapamatování všech jmen, ale také o důvěřování a spolupráci. Na jídlo chodila celá třída do blízké restaurace U Dostálů. Výborně tam vařili. Večer se nabízelo volné téma a hráli jsme i nějaké hry. První den proběhl krásně a já myslím, že už se celá třída zná.

Druhý den nás čekaly fyzicky náročné aktivity. Bylo pro nás totiž připraveno takové malé provazové centrum. Bylo to obtížné, ale všichni to nakonec zvládli. Toho večera jsme v kempu rozdělali oheň a opékali jsme buřty, hermelín, rohlíky, a dokonce i maršmelouny. Toho večera nás také čekala zkouška. Protože jsme se o kemp dělili s prváky, domluvila se pro nás stezka odvahy, při které prváci strašili a učitelé čekali v cíli. Myslím, že tohle mělo největší úspěch ze všeho.

Poslední, tedy třetí den, jsme uklízeli a balili. Nic zajímavého a zábavného, ale musí se to udělat. Já osobně bych tam zůstala klidně ještě týden, jenže to nešlo. Museli jsme se vrátit. Zpět ke škole jsme přijeli zase autobusem v poledne.

Eliška Cacková, 1.P

Přejít do samostatné fotogalerie (14 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum