Přednáškový tandem – zajímavý a přínosný

Autor: Marie BurešováPublikováno: 5. dubna 2017Zobrazeno: 10615×Zařazení článku: Čj-L, aktuality
Michael Žantovský
Michael Žantovský

Středa 22. března 2017 se pro třídy třetího ročníku a septimy nesla ve znamení přednášek. Obě dvě se uskutečnily v dopoledních hodinách v prostorách auly naší školy. Hosty těchto sezení se stali Mons. prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D, působící jako profesor na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, a Michael Žantovský, bývalý český velvyslanec, politik, spisovatel, tlumočník, textař a psycholog, dnes ředitel Knihovny Václava Havla.

Prvním z přednášejících byl Michael Žantovský, který se studentům snažil přiblížit přátelství právě mezi přednášejícím a Václavem Havlem, o němž v roce 2014 vydal monografii s názvem Havel. M. Žantovský potom hovořil také o samotné lidské stránce bývalého československého a českého prezidenta, který se podle pana Žantovského nedokázal rozhněvat téměř na nikoho. Dokonce ani na příslušníky STB, kterými byl Václav Havel monitorován v období minulého režimu téměř nepřetržitě, a snažil se s nimi vycházet v dobrém. Spoustu dalších zajímavých faktů a postřehů si odnesli po ukončení přednášky společně se studenty ze třetího ročníku i studenti z 2.A a 6.P. Na úplný závěr první části přednáškového dopoledne se otevřel prostor pro dotazy, kdy se jednotliví žáci mohli obracet se svými otázkami přímo na Michaela Žantovského, který ještě tentýž den ve večerních hodinách společně s profesorem Halíkem vedl další debatu, tentokrát již pro širokou veřejnost na Zámeckém návrší.

Věřím, že můžu hovořit za všechny své spolužáky a označit tento tandem přednášek za více než zajímavý a přínosný pro všechny, kteří se tohoto sezení zúčastnili.

Pavel Kovář, 3.A

Přejít do samostatné fotogalerie (30 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum