Poznávací zájezd do Anglie

Autor: Eva NovotnáPublikováno: 12. května 2014Zobrazeno: 12918×Zařazení článku: Aj, aktuality, exkurze
Poznávací zájezd do Anglie
Poznávací zájezd do Anglie

Ve dnech 23.-29. 4. se 45 žáků našeho gymnázia zúčastnilo poznávacího zájezdu do Yorku a Londýna. První den jsme si prošli historické centrum města York s významnou katedrálou a městskými hradbami, navštívili jsme i dvě muzea. Večer jsme se ubytovali v hostitelských rodinách.

V dalších dnech jsme objevovali krásy „Klenotu Severu“. Uchvátila nás příroda v NP Yorkshire Dales a NP Lake District, kde jsme podnikli kratší túry. Viděli jsme kaňon, bílé skály, vyšplhali jsme k vodopádu. Stáli jsme na „bradavickém“ vlakovém nádraží, viděli ruiny Bolton Priory a katedrály ve Whitby, zastavili jsme se na zámku šlechtické rodiny Howard a fotili se na kamenech bratříčka Stonehenge - Castlerigg Stone Circle.

Poslední den jsme se přesunuli ze severu do hlavního města Londýna, kde jsme zhlédli jeho nejvýznamnější architektonické památky – Houses of Parlament s Big Benem, Westminsterské opatství, Buckingham Palace a Tower. Nakonec jsme viděli Londýn z ptačí perspektivy z lanovky přes Temži.

Typické anglické počasí se nám naštěstí vyhnulo a pršelo jen jeden den. Ochutnali jsme tradiční jídlo Fish & Chips, smočili jsme si nohy v ledovém moři a procvičili angličtinu v rodinách. Zažili jsme s naším průvodcem hodně legrace a celkově jsme si zájezd moc užili.

Markéta Šišková, Iva Věnečková

Přejít do samostatné fotogalerie (9 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum