Ples z říše snů …

Autor: Martina KunderováPublikováno: 25. ledna 2018Zobrazeno: 5457×Zařazení článku: aktuality, kultura
Ples z říše snů …
Ples z říše snů …

Když se sejdou dvě třídy, které si luxusně rozumí, pak přípravy na ples odsýpají „třetí kosmickou“. Příprava nástupu, šerp, předtančení, květin, výzdoby stolů a v neposlední řadě rozsáhlé tomboly. To vše je v režii našich řvounků a myšek malých (8.P a 4.A).

Páteční ráno: hysterie začíná v 8.00 hodin v kabinetu chemie, který praská pod tíhou darů do tomboly. Ke škole najíždějí maturanti se svými vozy a začíná se rozbíhat akce „kulový blesk“! Následuje přesun darů a nezbytných rekvizit pro předtančení. Zde jsme dodrželi přání pana Hanuse – co nejméně rekvizit. Za to však byly co největší=). Ve Smetanově domě začíná panika – hudba neodpovídá nebo nehraje, někteří studenti chybí úplně, pomocníci z nižších ročníků jsou zavaleni hradbou krabic do tomboly a čas se neúprosně krátí…

Úderem sedmnácté hodiny se po chodbách Smetanova domu plíží černobílé stíny maturantů. Ladí se poslední detaily a plní žaludky v místní restauraci KARLOV. Nervozita dosahuje vrcholu a úsměvy mizí z tváří nejen studentů, ale i třídních učitelek – jedním slovem křeč. Následujících šest hodin uplyne jak pára nad hrncem. Půl roku práce, těšení, stresu a přání, ať je vše zdárně za námi, je TU!!! Místo euforie a pocitu štěstí se u řady z nás dostavuje pocit prázdnoty a velkého smutku.

Naše plesání nemá chybu. Zahajujeme třídními předtančeními, která o každé z maturujících tříd vyprávějí své. Ať už děláním si srandy sami ze sebe, či tanečními kreacemi, za které by se nestyděl ani Vlastimil Harapes. Následuje hudbou podbarvené ošerpování studentů. Chvílemi to připomíná korunovaci Alžběty II., chvílemi svatbu prince Williama, pak zase živý koncert AC/DC….

Společně si pak připíjíme na budoucí úspěchy a někteří hlasitě pějí studentskou hymnu. Zábava se rozjíždí v plném. Ta je lehce narušena půlpůlnočním překvapením - 10 Skotů, kteří vtrhnou do sálu s naplno hýkajícími dudami. Odvádíme opravdu luxusní taneční výkon jako jeden muž. Alespoň si to myslíme na základě nekončícího potlesku. Do konce plesu zbývá strašně málo času. Nikdo z nás nemůže říci, že stihl vše, co chtěl a naplánoval si. Skvěle hrající kapela nás smiřuje s tím, že je prostě KONEC.

Martina Kunderová a Petra Jaklová, maminky třídní

Přejít do samostatné fotogalerie (153 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum