Oktaváni na literární exkurzi v Praze

Autor: Marie DřímalováPublikováno: 15. září 2014Zobrazeno: 10368×Zařazení článku: Čj-L, aktuality, exkurze
Oktaváni na literární exkurzi v Praze (foto Marie Dřímalová)
Oktaváni na literární exkurzi v Praze (foto Marie Dřímalová)

Ve čtvrtek 11. září se třída oktáva vydala na literární exkurzi do Prahy. Studenti nejprve navštívili Židovské muzeum, kde ve Vzdělávacím a kulturním centru vyslechli přednášku komentátora Českého rozhlasu Jana Fingerlanda, který se věnuje problematice Blízkého východu. V kostce nastínil dějiny Židů od biblických dob až do současnosti, kdy informace z oblasti Izraele a palestinských území plní takřka denně zpravodajství nejrůznějších médií.

Následovala prohlídka Staronové a Pinkasovy synagogy, paní průvodkyně oktavány provedla také rozsáhlým židovským hřbitovem.

Odpoledne vedly naše kroky na místo, kde se odehrály jedny z nejdramatičtějších okamžiků moderních dějin. V Národním památníku hrdinů heydrichiády, který sídlí v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, zhlédli studenti působivý dokument o přípravách i provedení atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. S průvodkyní si prohlédli interiér chrámu a poté sestoupili do krypty, v níž se parašutisté po atentátu skrývali a kde po prozrazení úkrytu 18. června 1942 všech sedm parašutistů padlo – v boji nebo vlastní rukou.

„Prostor s velmi silnou atmosférou, pro mě nejlepší část exkurze“ - cituji z reakcí oktavánů.

Přejít do samostatné fotogalerie (19 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum