Oktáva na literární exkurzi v Brně

Autor: Marie DřímalováPublikováno: 23. října 2014Zobrazeno: 10605×Zařazení článku: Čj-L, aktuality, exkurze
Oktáva na literární exkurzi v Brně
Oktáva na literární exkurzi v Brně

Středeční ráno 8. října znamenalo pro oktávu obzvlášť peprné vstávání - autobusem z Litomyšle v 5:45 či po vlastní ose se dopravit do České Třebové na vlak v 6:17! Ostatně některým (konkrétně Jardovi) se vstát nepodařilo a byli o tento výlet ochuzeni. Po pokojné cestě vlakem (kromě jednoho ztraceného mobilu) jsme se dopravili k vile Tugendhat a s příjemnou průvodkyní jsme absolvovali důkladnou prohlídku tohoto stojícího funkcionalistického manifestu zapsaného v UNESCO, který pro rodinu Tugendhatových navrhnul v roce 1928 německý architekt Ludwig Mies van der Rohe.

Po prohlídce a rozchodu na oběd jsme se přesunuli na Špilberk, kde nás čekala další část programu, prohlídka kasemat. Ujal se nás sympatický průvodce, a aniž to sám věděl, kromě informací o vězení a mučírně pod Špilberkem nám dal i důkladnou lekci brněnštiny.

To, že jsme na Moravě, nám po prohlídce potvrdily dvě kozy prohánějící se okolo hradu, které jsme jaksepatří poňuňali. Tož Brno, no.

(A i ten mobil se našel.)

David Lašek, oktáva

Přejít do samostatné fotogalerie (26 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum