Okresní kolo Festivalu vědy a techniky v Lanškrouně

Autor: Tereza AdolfováPublikováno: 14. února 2017Zobrazeno: 14330×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Okresní kolo Festivalu vědy a techniky v Lanškrouně (foto Tereza Adolfová)
Okresní kolo Festivalu vědy a techniky v Lanškrouně (foto Tereza Adolfová)

I v letošním roce vyrazil autobus plný studentů a jejich posterů do Lanškrouna, kde se v pátek 10. února konalo okresní kolo již X. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež. Celkem naši školu reprezentovalo v kategorii JUNIOR 20 studentů se 14 projekty. V kategorii STŘEDOŠKOLÁK se zúčastnilo 24 studentů, přičemž prezentovali 23 projektů.

Po klidné cestě, registraci, přípravě posterů a zahájení soutěže se všichni soutěžící snažili co nejlépe představit svůj projekt a odpovědět na všechny otázky hodnotitelů. Samotné vyhlášení nastalo až krátce po 14. hodině odpolední. Do krajského kola v Pardubicích postoupili v kategorii JUNIOR: Ondřej Zeman, Lukáš Berger, Klaudie Kunderová a Tereza Jaklová, Jan Sadílek a Matyáš Mík, Zuzana Pilařová a Sára Kolářová, Karla Rubková, Klára Harantová a Terezie Kokešová, Filip Janeček, František Pecháček, Markéta Doležalová a Ondřej Cenek.

V kategorii STŘEDOŠKOLÁK do krajského kola hodnotitelé vybrali Václava Cimburka, Magdalenu Hynkovou, Jana Fialu, Štěpána Bořka, Tomáše Součka, Jindřicha Lněničku, Kamilu Netolickou, Jakuba Sadílka a Daniela Dezorta, Matěje Makeše, Ivetu Svobodovou, Jaroslava Jirečka, Lenku Součkovou, Kateřinu Mackovou, Davida Jiránka, Kateřinu Bednářovou, Kláru Chadimovou, Alenu Horákovou, Elišku Večeřovou, Štěpánku Kuchtovou, Terezu Vrbickou, Helenu Pokornou a Barboru Kubešovou.

Speciálně oceněni byli: Lukáš Berger za projekt Úprava motocyklu Jawa 50/23 EVO 2, František Pecháček za projekt Stopy živočichů, Jindřich Lněnička za projekt Kvantová provázanost, Matěj Makeš za projekt Vlastnosti luminiscence a faktory ovlivňující její intenzitu a časový průběh, Kateřina Macková za projekt Svět bez jizev díky kyselině hyaluronové? a Lenka Součková za projekt Protikorozní ochrana hořčíkových slitin.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci! Postupujícím gratulujeme a přejeme úspěch i do kola krajského, které se bude konat 16. a 17. března v Pardubicích.

Přejít do samostatné fotogalerie (45 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum