Okresní kolo Festivalu vědy a techniky

Autor: Jakub ŠmolíkPublikováno: 22. února 2011Zobrazeno: 13098×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Okresní kolo Festivalu vědy a techniky (foto Filip Naiser)
Okresní kolo Festivalu vědy a techniky (foto Filip Naiser)

Úspěchy technických a vědeckých prací našich studentů v posledních letech jsou jistě dobrou vizitkou nejen pro naše gymnázium. Vzpomeňme kluky „roboťáky“ (Jan Král, Marek Votroubek a Petr Bubeníček) nebo Filipa Naisera, kteří si odváželi cenná vítězství i z prestižních mezinárodních soutěží. Je tak dobrou zprávou, že zájem našich studentů – včetně těch nejmladších – o smysluplnou tvůrčí činnost stále trvá.

V pátek 11. února 2011 se početná skupina studentů včetně pedagogického doprovodu vydala do Lanškrouna obhajovat své projekty na okresní kolo Festivalu vědy a techniky v Pardubickém kraji. V kategorii Junior si s sebou litomyšlští gymnazisté přivezli jedenáct projektů z různých oborů (celkem bylo v kategorii 44 projektů), ve starší kategorii Středoškolák pak naši školu reprezentovalo šest projektů (z celkových třiceti).

Mnoho projektů bylo skutečně zajímavých a dávalo naději na dobré budoucí uplatnění tvůrčího potenciálu jejich autorů. Pro nás je pak obzvláště příjemnou skutečností, že všechny zúčastněné projekty s hlavičkou Gymnázia Aloise Jiráska postoupily do krajského kola, které se bude konat 17. a 18. března v Pardubicích. Do té doby mají studenti ještě příležitost své projekty dále zdokonalit a vyvarovat se nedostatků, které byly v některých projektech objeveny.

O týden později, přesněji ve čtvrtek 17. února, pak řady postupujících projektů doplnily ještě tři další týmy z naší školy, které své práce obhajovaly na okresním kole v Pardubicích.

Děkujeme všem zúčastněným studentům za úspěšnou reprezentaci i jejich vyučujícím – zejména paní profesorce Kunderové.

Hodně štěstí v krajském kole!

Přejít do samostatné fotogalerie (70 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum