Oficiálně i neoficiálně s panem hejtmanem na naší škole

Autor: Marie BurešováPublikováno: 2. září 2014Zobrazeno: 12755×Zařazení článku: aktuality
Oficiálně i neoficiálně s panem hejtmanem na naší škole (foto Jakub Šmolík)
Oficiálně i neoficiálně s panem hejtmanem na naší škole (foto Jakub Šmolík)

V posledním dnu přípravného týdne na naši školu zavítal krajský hejtman Martin Netolický. Po úspěšném jednání s paní ředitelkou, které vyústilo v dlouho očekávaný příslib výměny oken na školní budově, měl náš pedagogický kolektiv příležitost podiskutovat s panem hejtmanem při setkání ve sborovně. Nebyla to diskuse ryze formální, dotazy padly na první vyzvání paní ředitelky a pan hejtman se chopil odpovědí velmi věcně a fundovaně. Nakonec sám připojil vlastní vizi vývoje středního školství, a to jak po stránce ekonomické, tak i pokud jde o směřování obsahu výuky. Bylo sympatické, že problematika školství je kapitolou, která ho zajímá nejen z pozice jeho úřadu, ale i lidsky, osobně. Pro nás, kterým se stalo gymnázium profesním i osobním „osudem“, imponovalo vyjádření, že gymnázia jsou nejen běžně vzdělávacími ústavy, ale také kulturními centry svého města a oblasti.

Návštěva z kraje v osobě pana hejtmana byla podnětným a také příjemným příspěvkem ke vstupu do nového školního roku, na jehož prahu se právě nacházíme.

Přejít do samostatné fotogalerie (20 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum