Několik tváří Polska

Autor: Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D.Publikováno: 19. září 2016Zobrazeno: 17801×Zařazení článku: D, aktuality, exkurze
Několik tváří Polska (foto Petr Hanus)
Několik tváří Polska (foto Petr Hanus)

Ve středu 14. září vyjela skupina jednačtyřiceti studentů z různých tříd (a tři pedagogové) na poznávací, historicko – uměnovědnou exkurzi do Polska.

Program cesty byl vskutku bohatý. Ve středu jsme absolvovali jeho nejzávažnější část, totiž více než tříhodinovou prohlídku vyhlazovacího tábora Osvětim a Osvětim – Březinka. Zde jsme byli rozděleni do dvou skupin, zážitek jedné byl poněkud utlumen výkonem průvodkyně, přesto věřím, že i tak měla prohlídka svou nezanedbatelnou cenu.

Odjezd do malého hotelu (s náruživou chovatelkou psů v recepci), ubytování a volný večerní program atmosféru předešlého zážitku dokázal vylehčit.

V pátek ráno nás (alespoň značnou část) velmi mile překvapila nečekaně bohatá snídaně. Dopolední prohlídka solného dolu ve Veličce představovala skutečně unikátní zkušenost, a to v tom nejlepším slova smyslu. Téměř tři hodinu utekly v hloubce 120 metrů jako chvilka. Po krátkém přesunu do nedalekého Krakova jsme si ještě dopřáli prohlídku historického jádra města (zájemci i proslulou Dámu s hranostajem Leonadra da Vinciho) a pak už jen hodinový rozchod. Zbytek polských peněz se rychle rozkutálel a my mohli odjet do domova.

Do Litomyšle jsme přijeli vlastně až nazítří, víc než půlhodinu po půlnoci. Je povznášející, že navzdory této skutečnosti přišli všichni pedagogové a většina studentů řádně do výuky.

Zejména díky organizaci pana profesora Hanuse (děkujeme!) nám Polsko ukázalo historickou, uměleckou i současnou tvář. Všechny byly krásné.

Přejít do samostatné fotogalerie (38 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum