Návštěva německého Stralsundu

Autor: Inka PíchalováPublikováno: 26. června 2009Zobrazeno: 12702×Zařazení článku: Nj, aktuality, exkurze, mezakt
Návštěva německého Stralsundu
Návštěva německého Stralsundu

Druhé červnové pondělí jsme se vydali na sever Německa do přímořského města Stralsund. Po náročné cestě jsme vystoupili na stralsundském nádraží, kde nás již očekávali studenti Goethe-gymnasia se svými rodiči. Po „přiřazení“ jsme se rozjeli každý do své náhradní rodiny a večer strávili v duchu seznamování.

Měli jsme připravený bohatý program: návštěvu Ozeanea, prohlídku města, výstup na věž Maria kirche. Ve středu jsme podnikli výlet na největší německý ostrov Rujana. Strávili jsme příjemné odpoledne na pláži hraním plážového volejbalu, sbíráním mušlí a koupáním. Čtvrteční dopoledne patřilo prohlídce stralsundské vysoké školy(Fachhocheschule).Odpoledne se část z nás vydala lodí za krásnými výhledy na Stralsund do města Altefähr na Rujaně. I přes mírně sychravé počasí se mezi námi našli dva odvážlivci,kteří se vykoupali v chladném Baltu. Na večer pro nás byla u gymnázia připravena barbecue party,kde jsme se všichni opět sešli. Pro každého tu bylo co k nakousnutí kuřecí steaky,klobásky, toasty a pro vegetariány spousta zeleninových a těstovinových salátů. Škoda jen, že nám počasí více nepřálo a museli jsme sedět schovaní pod pergolou. Pak jsme strávili poslední večer s hostitelskou rodinou,každý podle svého. Poslední ráno bylo jiné než ty ostatní. Všichni cítili,že se kvapem blíží čas odjezdu. Také si ale většina mohla poležet o něco déle a v klidu zabalit. O půl jedenácté jsme ale již stáli na stralsundském nádraží ,pořizovali poslední fotky, předávali poslední dárky a hlavně jsme se stále loučili. Vlak ale na nikoho nečeká. Proto o půl hodiny později odjíždíme s velkými vzpomínkami, zkušenostmi a někteří se slezami v očích.Už se těšíme na nové setkání s našimi německými kamarády v červnu 2010 v Litomyšli.

studenti 2. ročníku

Nabízíme k prohlédnutí fotografie z výměnného pobytu ve Stralsundu. Zachycují tyto akce:
jízdu vlakem do Stralsundu, účast ve vyučování na stralsundském gymnáziu,seznámení s městem, návštěvu Ozeánia, výlet na Rujánu a pobyt na pláži u Baltského moře,seznámení s komplexem vysoké školy(Fachhochschule), výlet lodí do rybářské vesnice Altefähr, závěrečné setkání se studenty a jejich rodiči při grilování na zahradě gymnázia a rozloučení na nádraží.

Mgr. Inka Píchalová

Přejít do samostatné fotogalerie (61 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum