Návštěva izraelského velvyslance na naší škole

Autor: Ivana HynkováPublikováno: 10. prosince 2012Zobrazeno: 10875×Zařazení článku: Sv, aktuality
Návštěva izraelského velvyslance na naší škole
Návštěva izraelského velvyslance na naší škole

V pondělí 3. 12. 2012 zavítal do Litomyšle v rámci 70. výročí deportace litomyšlských Židů izraelský velvyslanec Jaakov Levy. Na programu měl kromě jiných akcí také návštěvu našeho gymnázia, kde se setkal s námi - studenty.

Na úvod zazněla píseň Oh, Happy Day v podání 1. ročníku a kvinty, poté už následovala zhruba hodinová beseda, při které jsme se mohli ptát na cokoliv, co nás zajímalo. Škála otázek byla skutečně široká, nejčastěji ovšem padaly dotazy na současný konflikt mezi Izraelem a Palestinou. Mnohé ovšem také zajímalo, jak Izraelci vnímají Českou republiku nebo jak vlastně vypadá jejich běžný život v porovnání s tím naším.

Pan velvyslanec zanechal velice dobrý dojem, ochotně a vstřícně odpovídal na všechny otázky, takže jsme se dozvěděli plno zajímavých informací a odcházeli jsme s mnohem lepší představou o Izraeli, než s jakou jsme na besedu přišli. Kromě toho veškerá komunikace probíhala v anglickém jazyce, o to byla pro nás tato zkušenost cennější.

Kristýna Zemanová, oktáva

Přejít do samostatné fotogalerie (26 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum