Národní divadlo a Vyšehrad – sexta na literární exkurzi

Autor: Marie DřímalováPublikováno: 29. června 2016Zobrazeno: 15752×Zařazení článku: Čj-L, aktuality, exkurze
Národní divadlo a Vyšehrad – sexta na literární exkurzi
Národní divadlo a Vyšehrad – sexta na literární exkurzi

15. června 2016 jsme se se třídou vydali na exkurzi do Prahy. Při ranní cestě vlakem jsme si říkali, že počasí se moc nevydařilo, protože lilo jak z konve, ale přes den se přece jen vyjasnilo.

Z nádraží jsme šli přímo do Národního divadla, kde jsme strávili tři hodiny. Nejprve jsme zhlédli generální zkoušku Snu čarovné noci a zmodernizovaný Shakespeare Daniela Špinara sklidil velký úspěch. V mnoha recenzích je tato hra označována za bláznivý poetický mejdan v aténském lese. Vše se odehrává na céně se svítícím balónem, prostupnými stěnami a spoustou molitanové drtě na podlaze, která připomíná spíš cirkusovou manéž než les.

Poté nás čekala prohlídka Národního divadla od základních kamenů až po střechu. Po zajímavé prohlídce a obědě v KFC jsme vystoupali až na pevnost Vyšehrad.

Ve stínu mohutných stromů jsme se dověděli něco málo o historii Vyšehradu z referátů, které si připravili naši spolužáci. Na vyšehradském hřbitově jsme zapálili několik svíček u hrobů významných osobností našich dějin – Karla Hynka Máchy, Karla Čapka, Milady Horákové, Bedřicha Smetany…

Z vyhlídky se nám již podruhé za tento den naskytla možnost vidět majestátní stověžatou Prahu.

Gabriela Kokešová, Barbora Kubešová (6.P)

Přejít do samostatné fotogalerie (30 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum