Na kole do Borové

Autor: Ivana VanclováPublikováno: 28. června 2012Zobrazeno: 10540×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
Sportovně-turistický kurz septimy a 3. ročníku
Sportovně-turistický kurz septimy a 3. ročníku

Jako každý rok tak i letos studenti třetího ročníku a septimy absolvovali pětidenní turistický kurz.

Samotný kurz začal v pondělí 11. června, kdy jsme se spolu s pedagogickým dozorem rozjeli na kolech do Borové u Poličky. Sraz byl okolo osmé hodiny ranní na hřišti naší školy, odkud jsme ve třech skupinkách odjeli směrem k Borové. Po cestě jsme postupně přibírali další spolužáky. Na trase nás nic nezaskočilo, žádné překvapení, pouze některé vyčerpávající kopce či delší čekání na opozdilé spolužáky. Všichni jsme nakonec v pořádku dojeli ještě před polednem na místo určení - kemp v Borové. Po zbytek dne jsme se zabydlovali na chatkách, vyzkoušeli teplotu vody v místím vyhřívaném bazénu a hráli různé kolektivní hry.

Během úterního dopoledne jsme vyzkoušeli několik zaměstnání: střelba ze vzduchovky, topografie, netradiční sporty v podobě lakrosu a společenské hry Kubb, různé míčové hry - volejbal, nohejbal, tenis. Odpoledne pro nás učitelé připravili postřehový závod jednotlivců, který byl doprovázen mírným deštěm.

Ve středu jsme se opět rozdělili do tří skupinek a naplánovali si celodenní výlet do okolí. Dvě skupinky se vydaly pěšky a třetí byla vyloženě cyklistická. Tato skupinka se vydala do Skutče.

Během posledního dne kurzu jsme mezi sebou poměřili síly z právě získaných dovedností a zkušeností při různých zaměstnání. Třešničkou na dortu byl odpolední orientační běh, který jsme absolvovali ve skupinkách po okolních lesích, kde jsme museli předvést dosažené znalosti z topografie.

Večer jsme pomalu začali balit, abychom v pátek v ranních hodinách mohli kemp opustit a vydat se opět na kole do svých domovů.

Ilona Holomková, 3.A

Přejít do samostatné fotogalerie (10 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum