MS ve florbale

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 20. prosince 2018Zobrazeno: 2131×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
MS ve florbale
MS ve florbale

V roce 2018 se na půdě České republiky odehrálo mistrovství světa mužů ve florbale. Tuto velkou událost jsme si nenechali ujít a ve středu 5. 12. jsme se vydali do Prahy do O2 arény. Jeli jsme autobusem a vyráželi jsme brzy ráno, cesta však ubíhala poměrně rychle.

Viděli jsme dva zápasy o postup do čtvrtfinále. Nejprve se utkalo Slovensko s Lotyšskem. Atmosféra v aréně byla velmi divoká a všichni mladí florbaloví fanoušci včetně nás si ji plně užívali. Bylo zřejmé, že stojíme spíše na straně Slovenska, které nemělo v základní skupině ani jednu prohru. Naproti němu Lotyšsko sice nějaké body ztratilo, ale porazilo ve skupině například nás. Ani fandění nepomohlo a Slováci, i přes obdivuhodný počet střel a nátlak v poslední třetině, podlehlo s jasným výsledkem 6:1 pro Lotyšsko.

Po krátké pauze a obědě v obchodním centru Harfa jsme šli podpořit týmy Dánska a Estonska, které mimochodem bojovaly o utkání ve čtvrtfinále proti České republice. Nyní nebylo příliš zřejmé, komu čeští fanoušci přejí postup více, ale užívali jsme si krásný zápas, skvělý výkon, který oba týmy podaly, převraty ve hře a všechny góly. Estonsko, stejně jako Slovensko, nemělo na kontě doposud žádnou prohru. Celý zápas měli v držení míček spíše oni a vymýšleli hezké kombinace odzadu. Dány však velmi podržel jejich gólman, který shodou okolností slavil narozeniny a nadělil si nejhezčí dárek: Utkání bylo napínavé do poslední minuty - skončilo 3:2 pro Dány, kteří si tak vybojovali účast ve čtvrtfinále proti nám.

Celý den nám zpříjemňovali maskoti a doprovodné hry, které byly pro mladé fanoušky nachystané. Zafandit přišli i někteří čeští hráči, například Patrik Dóža a Milan Garčar, kteří se poté se studenty ochotně fotili. Hromadný přechod 7 000 studentů z O2 arény na parkoviště s autobusy byl trochu chaotický, ale zbytek cesty šel opět hladce a my přijeli v podvečerních hodinách domů.

Myslím, že jsme si MS v Praze velmi užili a děkujeme škole za možnost se ho zúčastnit.

Karolína Kovářová, 3.A

Přejít do samostatné fotogalerie (43 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum