Mini GLOBE Games 2011

Autor: Martina KunderováPublikováno: 17. října 2011Zobrazeno: 19396×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, globe
Mini GLOBE Games 2011 (foto Michaela Hradilová)
Mini GLOBE Games 2011 (foto Michaela Hradilová)

V úterý 12. října se v Litomyšli, konkrétně v areálu Černé hory, konaly už po několikáté Mini GLOBE Games. Letos se zúčastnilo celkem šest týmů složených z žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

I přes silnou nepřízeň počasí, kdy takřka celý průběh soutěže doprovázel vydatný déšť, se soutěžící s náročnými úkoly poprali více než dobře a ukázali, že pro květnové GLOBE Games, na jejichž organizaci se bude též naše škola podílet, má litomyšlský region výrazný potenciál k úspěchu.

Celá akce byla zahájena v 8.15 hod. na atletickém stadionu za účasti naší paní ředitelky Ivany Hynkové a místostarosty města Litomyšle Radomila Kašpara. Oba pronesli k soutěžícím pár slov pro povzbuzení, poté už se první družstvo postavilo na start a mohlo se začít.

Na týmy čekalo celkem 9 stanovišť – zdravověda, improvizace, angličtina, chemie, hydrologie, meteorologie, zeměpis, kondice a biologie. Kromě toho také záleželo na celkové fyzické připravenosti soutěžících, protože se museli za pomocí mapky co nejrychleji přesouvat mezi stanovišti. O vítězi totiž nerozhodovaly jenom získané body, ale také čas, za který týmy stihly celý okruh absolvovat.

Nakonec vše i přes kluzký terén dobře dopadlo, takže až na pár drobných pádů a oblečení od bláta se letošní mini GLOBE Games obešly bez větších karambolů.

Ve 12 hodin se pak v aule uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů, kde vystoupili studenti gymnázia Jana a Iva Věnečkovy a Jan Krásný s písní Žár z uhlíků. Celým programem nás provázeli taktéž naši gymnazisté, konkrétně ze třídy septimy Vítek Večeře a Jana Vobejdová, kteří také vyhlásili pořadí a předali diplomy všem soutěžícím. Ač se dá za vítěze považovat každý, kdo se úspěšně dostal do cíle, přece jen si některé týmy vedly o něco lépe než druhé. Konkrétně na 3. příčce se umístilo družstvo No name ze Základní školy v Dolním Újezdě, na 2. místě družstvo Tvrďáci z Gymnázia v České Třebové a konečně na 1. místě skončilo družstvo Makromolekuly z Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli.

Všem týmům gratulujeme a doufáme, že se společně za rok zase setkáme.

Kristýna Zemanová, studentka septimy

Přejít do samostatné fotogalerie (132 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf mgg-vysledky.pdf Výsledková listina 39 kB 19. 10. 2011 i

Vložil: Jakub Šmolík

Staženo: 577×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum