Mimořádný úspěch Káti Valentové na mezinárodní soutěži v USA

Autor: Petra JaklováPublikováno: 25. května 2015Zobrazeno: 19557×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, ocenění, soutěže
Mimořádný úspěch Káti Valentové na mezinárodní soutěži v USA
Mimořádný úspěch Káti Valentové na mezinárodní soutěži v USA

Septimánka Kateřina Valentová postoupila jako vítězka krajského kola Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji s projektem „Polymerní filmy – pohled z hlediska přípravy a charakterizace“ přímo na mezinárodní soutěž I-SWEEEP 2015 v texaském Houstonu, která je zaměřena na projekty z oblasti energie, životní prostředí a inženýrství. Letošního ročníku se zúčastnilo 668 středoškoláků ze 67 zemí a 44 amerických států, kteří do soutěže přihlásili 427 projektů.

Káťa, která na projektu pracovala ve společnosti Contipro Group, a.s., v Dolní Dobrouči, obsadila v Houstonu nádherné 2. místo v kategorii Engineering.

Finalisté byli ubytováni v překrásném hotelu Hilton – Americas, ve kterém probíhala i vlastní soutěž. Projekty a jejich prezentace (samozřejmě v angličtině) hodnotila velmi početná odborná porota – letos 325 porotců. Odměnou účastníkům byla nejen účast na této prestižní soutěži, poznání Houstonu, Austinu, brouzdání ve vlnách Atlantiku, navázání nových přátelství, ale také návštěva Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku - NASA.

Na mezinárodní soutěži se jedná již o čtvrtý úspěch, na který dosáhli studenti našeho gymnázia. Káťa se tak zařadila po bok „roboťáků“ Votroubka, Krále, Bubeníčka, vítěze I-SWEEEP, a finalistu Intel-ISEF Filipa Naisera a Ondry Vacka.

Přejít do samostatné fotogalerie (58 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum