Mezinárodní kemp mládeže v Borée

Autor: Martina KunderováPublikováno: 27. srpna 2013Zobrazeno: 10705×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Mezinárodní kemp mládeže v Borée (foto Standa Kundera)
Mezinárodní kemp mládeže v Borée (foto Standa Kundera)

V prázdninových dnech 2.-17. 8. 2013 proběhlo ve francouzském Borée mezinárodní setkání mládeže. Zúčastnili se ho studenti ve věku 13-18 let z Německa, Ruska, Belgie, Egypta, Maroka, Alžíru, Tunisu i Francie.

Podmínkou nominace byla úspěšná účast ve vědeckotechnické soutěži a schopnost komunikovat v anglickém nebo francouzském jazyce. Z naší školy byli vedením AMAVETu zvoleni tito žáci: Bohdana Sýkorová a Magda Sadílková (sekunda), Kateřina Valentová (kvinta) a Standa Kundera (kvarta).

Příjezd delegací probíhal celý sobotní den (autobusem, letadlem, vlakem TGV).

Naši studenti přijeli autobusem z Prahy na nádraží Lyon Perrache, odkud cestovali ještě hodinu vlakem do St. Etienne, kde je již očekával hlavní vedoucí tábora Jerome Vasseur a mikrobusem je přepravil do cíle.

Stravování probíhalo po francouzsku, několikachodové obědy byly pravidlem.

V případě celodenního výletu obdržely děti balíčky -„pique-nique“, nebo potraviny, z kterých si jednoduché jídlo samy připravovaly.

Program byl různorodý, jen ne nudný.

Děti například trávily první noc u jezera Saint- Martial, což je vesnička v departmánu Ardeche, vzdálená necelých 11km po silnici od Borée, kde se nachází kemp u krásného jezera se stany pro 8-10 osob. Mohly si vyzkoušet lukostřelbu, horolezení, turistiku k pramenům řeky Loiry, stejně jako svoje kuchařské dovednosti…

Všechny výlety, sportovní aktivity a hudební projekty (ateliér perkuse, zpěv, hudba) se odehrávaly v menších skupinách smíšených z různých národností.

Vrcholem jejich pobytu byla závěrečná slavnost Euroboréenne, kde každá delegace představila své regionální speciality. Zúčastnily se kulturního představení, lampiónového průvodu do vesnice a závěrečného ohňostroje.

Poslední 2 dny pobytu strávily v Paříži, program se odvíjel od přání a potřeb účastníků.

Zažít takovýto kemp znamená poznat mnoho nových kamarádů, zvyků, zdokonalit komunikaci v angličtině, osamostatnit se. Také to přináší možnost poznat úžasnou část francouzského středohoří, vyhlášenou kuchyni a trochu sebe sama…

Přejít do samostatné fotogalerie (57 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum