Maturitní ples

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 22. ledna 2013Zobrazeno: 9407×Zařazení článku: aktuality
Maturitní ples (foto Martin Faltejsek)
Maturitní ples (foto Martin Faltejsek)

Je to jako včera, kdy jsme poprvé překročili práh gymnázia a rozhodli se strávit následující roky právě zde. Ale čas nikdo nezastaví, a tak jsme dospěli až do této etapy našeho života – do období velkých změn. Jsme v posledních ročnících, loučíme se pomalu s gymnáziem a čeká na nás několik povinností: výběr vysokých škol, přijímací řízení a hlavně maturita. Všem těmto událostem ovšem předchází maturitní ples, na který se všichni maturanti pochopitelně těší nejvíce.

Tato společenská událost již tradičně proběhla ve Smetanově domě v Litomyšli, a to v pátek 11. ledna 2013. Večer moderovala již zkušená dvojice - Veronika Jokešová a Karel Telecký, kteří měli za zády skupinu z Vysokého Mýta Betl Band, jež se starala o hudební kulisu celého večera.

Kolem osmé hodiny proběhlo oficiální zahájení plesu s předtančením, o které se postaral bývalý student školy Ondřej Klejch s partnerkou. Pak už parket patřil pouze maturantům. Atmosféra v sále se začala uvolňovat a všichni přítomní podporovali maturanty při jejich nástupech. První se představili maturanti z oktávy spolu s třídní učitelkou paní Marií Dřímalovou a po nich maturanti ze čtvrtého ročníku s třídním učitelem panem Karlem Štarmanem. Všichni včetně učitelů a ředitelky školy byli ošerpováni. Následoval slavnostní přípitek a studentská hymna Gaudeamus igitur.

Poté nic nebránilo tomu, aby se začalo doopravdy tančit a bavit se. Samozřejmě první tance patřili studentům a jejich učitelům a poté maturantům a jejich rodičům. Postupem času se parket zaplnil i ostatními tanečníky.

Maturanti se rozutekli po celé budově a naplno si užívali slavnostní večer, zpátky na sále se všichni sešli až těsně před půlnocí, kdy museli své šerpy pořádně zašlapat, aby měli dle pověry při zkoušce z dospělosti štěstí. To se všem snad povedlo, a tak pro ně bude rok 2013 úspěšný.

Ilona Holomková, 4.A

Přejít do samostatné fotogalerie (124 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum