Maraton psaní dopisů 2017

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 20. prosince 2017Zobrazeno: 5135×Zařazení článku: Sv, aktuality
Maraton psaní dopisů 2017
Maraton psaní dopisů 2017

Ve čtvrtek 14. prosince uspořádala na naší škole třída septima společně s paní Chalupníkovou již druhý ročník Maratonu psaní dopisů.

Tuto akci organizuje Amnesty International každý rok po celém světě. Cílem je napsat za jeden týden co nejvíce dopisů, které požadují vyřešení určitých lidskoprávních problémů, které AI předem vybere, a odeslat je daným úřadům či vládním orgánům, které s těmito problémy mohou něco udělat. Stejně jako v minulých letech i letos AI vybrala šest případů a naše třída se zaměřila na tři z nich.

Prvním z nich je Mahamat Babouri z Čadu, který je odsouzen za videa na facebooku, ve kterých kritizuje čadskou vládu a její zkorumpovanost. Druhá je právnička Ni Ju-lan z Číny, která brání lidi, kteří jsou vystěhováváni ze svých domů, a kvůli tomu je terčem šikany, dokonce kvůli bití skončila na invalidním vozíku. Třetím je Clovis Razafimalala z Madagaskaru, který bojuje proti pašerákům dřeva a zkorumpovaným úředníkům.

Psát dopisy na našem gymnáziu bylo možné od 8 do 16 hodin. Očekávání byla vyšší než konečný počet napsaných dopisů, i přesto se ale napsalo o zhruba 30 dopisů více než minulý rok. Celkem 156.

Tímto bych chtěl za naši třídu poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na zdárném průběhu Maratonu a těším se na další ročník.

Šimon Votřel

Přejít do samostatné fotogalerie (12 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum